Udostępnij:
Relacja z konferencji
I MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA PRZEMYSŁU CHEMII GOSPODARCZEJ
19 kwietnia br. odbyła się w Warszawie I Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej. Udział w niej wzięło ok. 130 osób z niemal 80 polskich i zagranicznych firm.
W prace nad konferencją, poza organizatorem – EPS Media, zaangażowało się wiele firm i instytucji działających w branży chemii gospodarczej. Patronat objęły: Biuro ds. Substancji Chemicznych, Instytut Przemysłu Organicznego oraz Polskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości. Patronem Merytorycznym została firma Frost & Sullivan. Zorganizowanie przedsięwzięcia na taką skalę nie byłoby możliwe, gdyby nie Sponsorzy, którzy czynnie wspomagali organizację, a byli to: Sponsor Główny – firma IMPAG oraz Sponsorzy: Adara, AkzoNobel i DuPont. Promocja wydarzenia to także zasługa współpracowników medialnych: Abrys Sp. z o.o. (wydawcy czasopisma "EcoManager") Bio-Tech Consulting, Fundacji Nanonet i Wydawnictwa Druk-Art (wydawcy kwartalnika "Ważenie, Dozowanie, Pakowanie").
Dzięki wsparciu, pomocy i zaangażowaniu współpracujących firm i instytucji konferencja miała szansę stać się międzynarodową platformą wymiany informacji i pomysłów dla osób działających w branży chemii gospodarczej. O jej sukcesie zadecydowało grono wspaniałych prelegentów, osób na co dzień związanych z branżą chemii gospodarczej. To oni, jeszcze na etapie opracowywania tematyki konferencji, wspierali organizatorów pomysłami i propozycjami. I oczywiście uczestnicy – osoby, które zaufały organizatorom i postanowiły wziąć udział już w pierwszej edycji tego wydarzenia.
Uczestnicy I Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej rozmawiali o aktualnym stanie branży, rynku i perspektywach, nowościach surowcowych oraz innowacyjnych "zielonych" rozwiązaniach. Spotkanie okazało się niezwykle potrzebną dla rynku platformą, umożliwiającą wymianę informacji i pomysłów.
Wykłady (19 prezentacji) przedstawione w trakcie konferencji podzielone były na trzy panele tematyczne: rynek chemii gospodarczej, nowości surowcowe i ochrona środowiska naturalnego.
Z wykładów I panelu słuchacze mogli dowiedzieć się m.in. które megatrendy mają kluczowy wpływ na rynek chemii gospodarczej, czy Internet jest dobrym kanałem dystrybucyjnym dla produktów chemii gospodarczej w Polsce oraz jakie warunki należy spełnić, aby końcowy produkt uzyskał certyfikat Ecolabel. Wyjaśniono również, jakie powinno być opakowanie wyrobu chemii gospodarczej „przyjazne” konsumentowi.
Drugi panel obfitował w informacje poświęcone nowoczesnym i unikalnym surowcom, które znajdują zastosowanie w wyrobach chemii gospodarczej. Uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się ze sposobem tworzenia formulacji opartych na blendach kationowych i niejonowych surfaktantów, w celu zwiększenia zdolności myjących końcowych produktów. W drugim panelu znalazły się również wykłady dotyczące surowców, które mogą znaleźć zastosowanie w absorberach zapachów, produktach do efektywnego wybielania niskotemperaturowego i ochrony włókien w trakcie czyszczenia tkanin.
Tematyka trzeciego panelu poświęcona była rozwiązaniom surowcowym i technologicznym mogącym zredukować negatywny wpływ na środowisko naturalne. Prelegenci zaprezentowali między innymi alternatywne substancje, które mogą w przyszłości zastąpić obecnie stosowane surowce.
Podczas konferencji Uczestnicy mieli możliwość wypełnienia anonimowej ankiety dotyczącej poziomu organizacji i zawartości merytorycznej spotkania. Cieszy tak wiele pozytywnych opinii – noty 5 i 6 (maksymalne) wystawiło sumarycznie 69% osób (biorąc pod uwagę poziom organizacji) i 75% uczestników (biorąc pod uwagę jej zawartość merytoryczną).
GALERIA ZDJĘĆ Z I MIĘDZYNARODOWEJ KONFERENCJI PRZEMYSŁU CHEMII GOSPODARCZEJ
Sponsor Główny
Sponsorzy
Patron Merytoryczny
Patronat
Współpraca medialna
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane