2022-05-31
Firma opakowaniowa Walki szacuje potencjał globalnego rynku żywności mrożonej, która to branża wymaga specjalnych rozwiązań opakowaniowych.
W odpowiedzi na trendy płynące z sektora żywności mrożonej Walki wprowadza do użytku szeroką gamę materiałów opakowaniowych nadających się do recyklingu. Jednocześnie firma szacuje, że globalny rynek żywności mrożonej w 2026 r. osiągnie wartość 322 miliardów euro. Popyt rośnie na całym świecie we wszystkich grupach wiekowych, ale szczególnie wśród młodych konsumentów.
- Mrożenie żywności to idealny sposób na przedłużenie jej przydatności do spożycia bez utraty witamin. To również znakomity przykład przeciwdziałania marnowaniu żywności. Jest to o tyle ważne, że blisko 9% globalnej emisji dwutlenku węgla pochodzi z marnowania żywności, szczególnie owoców i warzyw. Żywność mrożona stwarza duże wymagania wobec opakowania. Musi być ono zarówno wytrzymałe, jak i odporne na przekłucia, aby sprawdzić się w różnych sytuacjach, takich jak nacisk w trakcie zgrzewania i rozdarcia mechaniczne w czasie transportu. Opakowanie musi także być odporne na zmienne temperatury, gdyż żywność mrożona bywa rozmrażana w opakowaniu – komentuje Dudley Jones, dyrektor sprzedaży konsumenckiej w Walki.
Firma oferuje szeroką gamę materiałów opakowaniowych, w tym rozwiązania drukowane, które odpowiadają na potrzeby rynku żywności mrożonej, tak aby w pełni nadawały się do recyklingu w cyklu życia papieru.
- Walki®EVO Seal i Walki®Opti Seal to nadające się do recyklingu opakowania na bazie papieru, które mogą być użyte jako woreczki na żywność mrożoną. Walki®EVO Seal ma powłokę dyspersyjną, która chroni przed wilgocią i tłuszczem, a Walki®Opti Seal cechuje się zoptymalizowaną powłoką z polietylenu. Powłoka dyspersyjna sprawia, że Walki®EVO Seal nadaje się do recyklingu w cyklu papieru bez konieczności procesu separacji, a dzięki zminimalizowanej powłoce polietylenowej Walki®Opti Seal materiał ten nadaje się do recyklingu z papierem z akceptowalnym uzyskiem włókien - mówi Andreas Rothschink, dyrektor działu rozwoju produktu w Walki.
Oba materiały mogą być używane z wszelkimi rodzajami mrożonej żywności m.in. warzywami, owocami morza, produktami piekarniczymi.
LamibelMDO-PE to materiał na woreczki na bazie foli wykonany z folii MDO zadrukowanej metodą „reverse printing” i laminowany folią LDPE bez użycia rozpuszczalnika z niską temperaturą zgrzewania. Dzięki technologii MDO możliwe jest zminimalizowanie grubości folii z maksymalizacją wydajności poprzez zamianę innych materiałów, takich jak folie PP lub PET. To połączenie dwóch foli polietylenowych sprawia, że opakowanie w pełni nadaje się do recyklingu z tworzywami sztucznymi. Rozciągliwa folia poprawia wrażenia optyczne, a także zapewnia większą sztywność i lepsze właściwości mechaniczne niż standardowy materiał polietylenowy. Folia może też być przezroczysta, dzięki czemu klient może zobaczyć produkt.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...