2022-05-31
Firma opakowaniowa Walki szacuje potencjał globalnego rynku żywności mrożonej, która to branża wymaga specjalnych rozwiązań opakowaniowych.
W odpowiedzi na trendy płynące z sektora żywności mrożonej Walki wprowadza do użytku szeroką gamę materiałów opakowaniowych nadających się do recyklingu. Jednocześnie firma szacuje, że globalny rynek żywności mrożonej w 2026 r. osiągnie wartość 322 miliardów euro. Popyt rośnie na całym świecie we wszystkich grupach wiekowych, ale szczególnie wśród młodych konsumentów.
- Mrożenie żywności to idealny sposób na przedłużenie jej przydatności do spożycia bez utraty witamin. To również znakomity przykład przeciwdziałania marnowaniu żywności. Jest to o tyle ważne, że blisko 9% globalnej emisji dwutlenku węgla pochodzi z marnowania żywności, szczególnie owoców i warzyw. Żywność mrożona stwarza duże wymagania wobec opakowania. Musi być ono zarówno wytrzymałe, jak i odporne na przekłucia, aby sprawdzić się w różnych sytuacjach, takich jak nacisk w trakcie zgrzewania i rozdarcia mechaniczne w czasie transportu. Opakowanie musi także być odporne na zmienne temperatury, gdyż żywność mrożona bywa rozmrażana w opakowaniu – komentuje Dudley Jones, dyrektor sprzedaży konsumenckiej w Walki.
Firma oferuje szeroką gamę materiałów opakowaniowych, w tym rozwiązania drukowane, które odpowiadają na potrzeby rynku żywności mrożonej, tak aby w pełni nadawały się do recyklingu w cyklu życia papieru.
- Walki®EVO Seal i Walki®Opti Seal to nadające się do recyklingu opakowania na bazie papieru, które mogą być użyte jako woreczki na żywność mrożoną. Walki®EVO Seal ma powłokę dyspersyjną, która chroni przed wilgocią i tłuszczem, a Walki®Opti Seal cechuje się zoptymalizowaną powłoką z polietylenu. Powłoka dyspersyjna sprawia, że Walki®EVO Seal nadaje się do recyklingu w cyklu papieru bez konieczności procesu separacji, a dzięki zminimalizowanej powłoce polietylenowej Walki®Opti Seal materiał ten nadaje się do recyklingu z papierem z akceptowalnym uzyskiem włókien - mówi Andreas Rothschink, dyrektor działu rozwoju produktu w Walki.
Oba materiały mogą być używane z wszelkimi rodzajami mrożonej żywności m.in. warzywami, owocami morza, produktami piekarniczymi.
LamibelMDO-PE to materiał na woreczki na bazie foli wykonany z folii MDO zadrukowanej metodą „reverse printing” i laminowany folią LDPE bez użycia rozpuszczalnika z niską temperaturą zgrzewania. Dzięki technologii MDO możliwe jest zminimalizowanie grubości folii z maksymalizacją wydajności poprzez zamianę innych materiałów, takich jak folie PP lub PET. To połączenie dwóch foli polietylenowych sprawia, że opakowanie w pełni nadaje się do recyklingu z tworzywami sztucznymi. Rozciągliwa folia poprawia wrażenia optyczne, a także zapewnia większą sztywność i lepsze właściwości mechaniczne niż standardowy materiał polietylenowy. Folia może też być przezroczysta, dzięki czemu klient może zobaczyć produkt.
WięcejSklep
"CiB. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" nr 2/2022
25.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 3/2022
35.00 zł
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Artykuł sponsorowany
2,460.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej - spotkanie dla ponad 170 osób
7 czerwca w Warszawie, w obecności ponad 170 gości, odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii...
Plastpol prawdziwie międzynarodowym wydarzeniem dla branży
Targi Plastpol są środkowoeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i...
VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej w formule wirtualnej zgromadziła ponad 70 osób
7 grudnia 2021 r. odbyła się VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej. Wydarzenie było transmitowane...
TransLogistica Poland: ważne spotkanie dla branży TSL
3-5 listopada 2021 r. odbyła się VIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w...