2015-08-31
Spółka PCC Rokita konsekwentnie umacnia swoją pozycję na europejskim rynku producentów polioli.
Poliole od dawna są kluczowym produktem oferowanym przez firmę z Brzegu Dolnego. W pierwszych sześciu miesiącach tego roku ich sprzedaż o wartości 267 mln zł odpowiadała za 53% wartości przychodów PCC Rokita. Pod względem wolumenowym spółka wytworzyła 38 tys. ton produktu. Co więcej w pierwszym kwartale tego roku zrealizowane przez PCC Rokita marże na poliolach była na najwyższym historycznie poziomie, co wynikało z korzystnych okoliczności na rynku po stronie popytu i zakupów, w tym wahań cen surowców. Drugi kwartał był już pod względem marż standardowy.
W tej chwili PCC Rokita może się pochwalić udziałem na poziomie 4% w europejskim rynku polioli. Jednakże w segmencie polioli do pianek komfortowych (tzw. HR i visco) udział rynkowy spółki szacowany jest powyżej 10% i od kilku miesięcy konsekwentnie wzrasta.
Angażując się w rozwój i sprzedaż wysokomarżowych polioli specjalistycznych, spółka wprowadziła w ostatnim czasie dwa nowe specjalistyczne typy polioli do zastosowań w branży budowlanej: w segmencie natrysków poliuretanowych oraz w segmencie pianek sztywnych. Nowości powstały w odpowiedzi na potrzeby rynku, który domaga się ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. W ramach realizowanej w Grupie PCC strategii synergii, jeden z nowych produktów trafia do spółki zależnej PCC Prodex i pozwala jej na rozwój poliuretanowych izolacji natryskowych, które stanowią nowoczesną metodę docieplania budynków i budowli. Metoda ta spotyka się z coraz powszechniejszym zastosowaniem ze względu na lepsze parametry termiczne wobec tradycyjnych metod docieplania.
Poliole polieterowe stosowane są do wytwarzania poliuretanów, które stanowią obecnie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin technologii polimerów z uwagi na swoje właściwości oraz łatwość i różnorodność metod przetwórczych.
PCC Rokita oferuje poliole do produkcji elastycznej pianki blokowej (zastosowanie w przemyśle meblarskim, materacach, opakowaniach ochronnych do przewozu materiałów delikatnych, artykułach gospodarstwa domowego, wypełniaczach poduszek i kołder, izolacjach akustycznych); poliole do produkcji elastycznej pianki formowalnej (zastosowanie w przemyśle samochodowym w siedzeniach, deskach rozdzielczych i podsufitkach, przemyśle meblarskim, w matach podłogowych, do produkcji blokowych pianek wysokoodbojnych oraz powłok podłogowych); poliole do produkcji sztywnej pianki poliuretanowej (wykorzystywane w przemyśle chłodniczym w lodówkach, chłodniach przemysłowych, samochodach chłodniczych, płytach warstwowych stosowanych w budownictwie, natryskach, powłokach wylewanych, jednokomponentowych piankach uszczelniających); poliole do aplikacji typu CASE (pokrycia, kleje, lepiszcze, uszczelki, elastomery) oraz poliole do aplikacji nie poliuretanowych.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 1/2025
20.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...