2025-03-13
Plastics Europe, organizacja będąca głosem europejskich producentów tworzyw sztucznych, komentuje ryzyko wojny celnej między USA a UE.
- Plastics Europe uznaje decyzję UE o potencjalnym nałożeniu ceł odwetowych na towary amerykańskie w odpowiedzi na niedawny wzrost ceł USA na stal i aluminium. Chociaż rozumiemy potrzebę UE w zakresie ochrony swoich interesów gospodarczych, to podkreślamy znaczenie utrzymania zasad wolnego i uczciwego handlu, które są tak ważne dla wspierania globalnej stabilności gospodarczej i wzrostu - komentuje Virginia Janssens, dyrektor zarządzająca Plastics Europe.
Nałożenie ceł, w szczególności na towary przemysłowe, takie jak tworzywa sztuczne, zakłóci - w ocenie Plastics Europe - łańcuchy dostaw, podniesie koszty dla przedsiębiorstw i negatywnie wpłynie na konsumentów po obu stronach Atlantyku. Stany Zjednoczone pozostają głównym partnerem handlowym europejskiego sektora tworzyw sztucznych, odpowiadając za 11,7% eksportu poza UE, o wartości 3,4 mld euro, i 22,2% importu poza UE, o wartości 5,3 mld euro w 2023 r. Liczby te podkreślają znaczące relacje handlowe między UE a USA w zakresie tworzyw sztucznych i wskazują potencjalne konsekwencje ekonomiczne eskalacji taryf.
- Jako kluczowy interesariusz europejskiego przemysłu tworzyw sztucznych, wzywamy zarówno UE, jak i USA do priorytetowego traktowania rozwiązań dyplomatycznych w celu uniknięcia dalszej eskalacji napięć handlowych. Popieramy otwartość UE na negocjacje, powtórzoną przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen, i wzywamy do wspólnych wysiłków w celu rozwiązania tego sporu w sposób, który chroni przemysł, miejsca pracy i konsumentów zarówno w USA, jak i w Europie. Plastics Europe nadal angażuje się we współpracę z decydentami politycznymi, aby orędować za polityką handlową, która zapewnia wzajemny wzrost gospodarczy i będzie wspierać nasze ambicje w realizacji naszej Mapy drogowej transformacji tworzyw sztucznych w Europie. Plastics Europe będzie uważnie monitorować i dalej oceniać ze swoimi członkami potencjalny wpływ tych taryf na europejski przemysł tworzyw sztucznych - podsumowuje Virginia Janssens.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2025
20.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
Bilety - XIV Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Detergentowego
639.60 zł
Bilety - I Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Kosmetycznego
639.60 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...
Kosmetyczne targi w Bolonii przyciągnęły tysiące gości
Targi Cosmoprof w Bolonii to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży kosmetycznej na świecie, przyciągające...
World of Build Expo zgromadziły branżę budowlaną
Targi World of BUILD Expo zgromadziły w Nadarzynie czołowych ekspertów i innowatorów w branży...