2010-02-23
Inwestor branżowy nabył 100% udziałów w spółce zależnej Azotów Tarnów. Nabywcą Wiezat Sp. z o.o. jest Kaefer SA.
Transakcja została zawarta 30 listopada br. Wynegocjowana cena sprzedaży 100% udziałów spółki Wiezat (o wartości nominalnej 500 zł każdy) przewyższa wartość najwyższej wyceny spółki, przeprowadzonej metodami rekomendowanymi przez Ministerstwo Skarbu Państwa.
Nowy właściciel Wiezat Sp. z o.o. zobowiązał się do realizacji pakietu socjalnego obejmującego 3-letni okres ochrony miejsc pracy i wynagrodzeń oraz programu inwestycyjnego na warunkach uzgodnionych z Azotami Tarnów.
– Sprzedaż Wiezat-u, podobnie jak wcześniejsze zbycie udziałów w spółkach ZBACH i Oknotar, jest kolejnym etapem porządkowania grupy kapitałowej, zgodnie z planem przedstawionym w prospekcie emisyjnym – mówi rzecznik prasowy Azotów Tarnów Jerzy Jurczyński.
Aktualnie w skład Grupy Kapitałowej Azoty Tarnów wchodzi 7 spółek, w których tarnowska firma posiada większościowy pakiet udziałów. Zgodnie z planem zapisanym w prospekcie emisyjnym, w Grupie Kapitałowej Azoty Tarnów mają pozostać cztery spółki strategiczne. Azoty chcą zachować w nich pakiet przynajmniej 51% udziałów. Są to: JRCh (oczyszczanie ścieków i gospodarka odpadami, utylizacja materiałów chemicznych, ratownictwo chemiczne), Koltar (licencjonowane przewozy towarowe, wynajem taboru klejowego), Automatyka (projektowanie, montaż, obsługa, remonty przemysłowych systemów pomiarowych i sterujących) i Biprozat (projektowanie i realizacja inwestycji, projekty technologii chemicznych).
Tarnowskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „WIEZAT” Spółka z o.o. istnieje od 1988 roku, zatrudnia ok. 90 pracowników. Firma prowadzi działalność w zakresie prac izolacyjnych, montażu i remontów instalacji. Posiada uprawnienia Urzędu Dozoru Technicznego do modernizacji i napraw rurociągów technologicznych do gazów i cieczy.
Kaefer SA z siedzibą w Warszawie powstała w sierpniu br. na skutek konsolidacji spółek Termoizolacja SA i Izokor Płock SA. Jest jedną z wiodących firm specjalizujących się w wykonywaniu izolacji przemysłowych, wykonawcą robót specjalistycznych w przemyśle rafineryjno-petrochemicznym, chemicznym, papierniczym, spożywczym, w budownictwie i w energetyce.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...
Ciekawe targi PCI Days
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego,...
Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness 2024 potwierdziły wiodącą pozycję na rynku
Tegoroczne targi CosmeticBusiness dla przemysłu kosmetycznego zgromadziły w Monachium 418 właścicieli...