2025-03-11
Laude Smart Intermodal zainwestuje w rozwój regularnych połączeń pomiędzy Ukrainą a Europą Zachodnią. Spółka skoncentruje swoje działania na rynku niemieckim i holenderskim, które będą odgrywały ważną rolę w przewozach towarów do Ukrainy. Laude Smart Intermodal z około 70% udziałem w rynku przewozów intermodalnych na Ukrainie, jest kluczowym operatorem tamtejszego rynku.
– Chcemy wykorzystać i połączyć możliwości, jakie mają nasze spółki: polska, ukraińska Laude UA oraz niemiecka Laude GMBH. Prowadziliśmy działalność w ekstremalnych, wojennych warunkach, obsługując połączenia z Ukrainy i Polski do niemieckiego Duisburga, holenderskiego Oss, portów Wielkiej Odessy oraz przewozy, które przekierowujemy na Słowację, Węgry czy do Rumunii. To unikalne doświadczenie chcemy teraz wykorzystać w transportach związanych z odbudową kraju. Zwłaszcza, że jak mało który europejski przewoźnik znamy uwarunkowania ukraińskich linii kolejowych.– wyjaśnia Marcin Witczak, prezes zarządu spółki Laude Smart Intermodal.
Dziś blisko 100% obrotu polskiego przewoźnika to przewozy realizowane w formule „smart intermodal”, czyli przewozy całopociągowe dla jednego klienta.
– W 2025 r. rozpoczynamy wdrażanie nowego produktu „time for revolution”, gdzie dla jednego klienta będzie zarezerwowany nawet jeden kontener, a przewozy zostaną oparte na regularnych połączeniach. Zakładamy, że najbliższe półtora do dwóch lat to będzie okres przejściowy, w którym udoskonalimy model przewozów, tak aby w 2027 r. zaoferować dostęp do tej usługi wszystkim klientom i prowadzić tak zestawiane pociągi do praktycznie całej Europy – wyjaśnia prezes Witczak.
W opracowywanych połączeniach kluczową rolę będą odgrywały dwa terminale należące do Laude Smart Intermodal: w Zamościu na granicy polsko-ukraińskiej oraz w Sosnowcu, na przemysłowym południu Polski.
Laude chce być kreatorem rynku nowoczesnych, elastycznych rozwiązań w przewozach intermodalnych. Przed firmą realizacja wielkiego planu inwestycyjnego, którego wartość może przekroczyć miliard złotych.
- To niezbędne, abyśmy byli w pełni przygotowani na obsługę strumienia ładunków, który pojawi się do przewiezienia już w chwili ogłoszenia rozejmu. Rozwijaliśmy połączenia, modyfikowaliśmy rozwiązania w ekstremalnych wojennych warunkach, które wymagały efektywności i elastyczności. Jestem przekonany, że produkt, który przygotowaliśmy i zaoferujemy, zmieni ten rynek – zapewnia prezes Witczak.
Efektem ma być połączenie Europy Zachodniej, przez Polskę do Ukrainy, siecią regularnych połączeń kolejowych. Dzięki wykorzystaniu technologii i zasobów, którymi dysponuje Laude, połączenia te pozwolą na efektywne i ekologicznie przewozy towarów nawet mniejszym klientom.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2025
20.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
Bilety - XIV Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Detergentowego
639.60 zł
Bilety - I Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Kosmetycznego
639.60 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...
Kosmetyczne targi w Bolonii przyciągnęły tysiące gości
Targi Cosmoprof w Bolonii to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży kosmetycznej na świecie, przyciągające...
World of Build Expo zgromadziły branżę budowlaną
Targi World of BUILD Expo zgromadziły w Nadarzynie czołowych ekspertów i innowatorów w branży...