2025-02-13
Warter Fuels został dostawcą wysokooktanowej benzyny dla koncernu SOCAR z Azerbejdżanu.
Azerski koncern odpowiada za ok. 90% udziału w rynku premium na Ukrainie, ponieważ jest jedyną firmą, która sprzedaje pełną gamę produktów naftowych o europejskiej jakości. Jeśli chodzi o benzynę A-95, sieć SOCAR awansowała na siódme miejsce wśród największych importerów na Ukrainie, zwiększając wolumen importu o 16%.
– Dostarczamy paliwo 100-oktanowe dla polskich i zagranicznych operatorów stacji paliw. Skoro rośnie popyt, to Warter Fuels jest w stanie go zaspokoić, dostarczając wysokojakościowe produkty do wybranych stacji paliw – podkreśla Wojciech Okine, członek zarządu spółki Warter Fuels.
Głównym celem wytwarzania wysokooktanowych paliw benzynowych jest maksymalizacja mocy wyjściowej i wydajności silnika, co przekłada się na przyspieszenie. Jak wynika z testów przeprowadzanych w hamowni, moc dostarczana przez paliwa wysokooktanowe (np. 100 RON) jest większa w porównaniu np. z benzynami 95 RON i 98 RON. Warto jednak podkreślić, że wzrost ten nie jest jednakowy w całym zakresie prędkości samochodu i obrotów silnika.
– Nasza benzyna ze względu na dobrane składniki charakteryzuje się węższym zakresem destylacji dzięki temu, że zawiera mniej ciężkich frakcji w porównaniu ze standardową benzyną samochodową, a to powoduje mniej zanieczyszczeń, tzw. nagarów pozostających w silniku. W uzgodnieniu z klientem dobieramy lub stosujemy wskazane przez niego odpowiednie pakiety dodatków uszlachetniających do paliw – dodaje Konrad Bieńkowski, dyrektor produkcji Warter Fuels.
Dodatki takie mają za zadanie m.in. rozpuszczać zanieczyszczenia i zapewniać zwiększoną wydajność czyszczenia dla wszystkich typów silników benzynowych. Poprawiają także właściwości jezdne, zwiększają oszczędność paliwa i zmniejszają emisję spalin, w tym znacznie redukują emisję cząstek stałych.
Warter Fuels produkuje swoje paliwa w zakładzie w Płocku. Od kilku lat ok. 70% produkcji – w tym kilkaset tysięcy litrów benzyn samochodowych różnego przeznaczenia - trafia na eksport, przede wszystkim do krajów europejskich. Zakład należący do producenta ma niezbędną i systematycznie unowocześnianą infrastrukturę produkcyjną, magazynową i laboratoryjną. Równocześnie firma inwestuje w kluczowe linie produkcyjne: paliwa rajdowe Warter Racing, benzyny samochodowe (100 i 98+ oktanów), benzyny lotnicze do samolotów napędzanych silnikami tłokowymi, ze sztandarowym paliwem AKI93, oraz czyste benzyny alkilatowe, stosowane m.in. w skuterach, kosiarkach, piłach i silnikach zaburtowych motorówek.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 1/2025
20.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...