2021-07-15 / Autor: Dominik Wójcicki
Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych jest dobrze przygotowany do wyzwań związanych z przyszłym rozwojem przemyslu chemicznego.
- Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych znajduje się w czołówce instytutów badawczych, gdzie prowadzone badania naukowe i prace rozwojowe mają głównie charakter badań stosowanych i są ukierunkowane na oczekiwania podmiotów gospodarczych w zakresie innowacyjnych i konkurencyjnych technologii. Nasz Instytut charakteryzuje się dywersyfikacją prac B+R oraz bogatym portfolio produktów. Nasze sprawdzone technologie dotyczą m.in. kompleksowej modernizacji procesu wytwarzania gazów syntezowych, wodoru i amoniaku, kompleksowej modernizacji instalacji kwasu azotowego, produkcji katalizatorów i sorbentów, produkcji nawozów mineralnych i mineralno-organicznych oraz ekstrakcji nadkrytycznej substancji bioaktywnych z materiałów pochodzenia naturalnego. Instytut współpracuje ze wszystkimi zakładami produkującymi nawozy w Polsce oraz z wieloma poza granicami kraju. O pomyślnych wynikach współpracy ze światowym przemysłem chemicznym świadczy m.in. sprzedaż licencji do Rosji, Niemiec, Bułgarii, Czech, Chorwacji, na Ukrainę, Białoruś i Węgry. Jeszcze szersze grono odbiorców mają katalizatory Łukasiewicz – INS, które znalazły zastosowanie w 18 krajach, w tym Kolumbii, Chile i USA- mówi Janusz Igras, dyrektor Instytutu.
W ostatnich latach Łukasiewicz – INS rozwija nowe „zielone” kierunki badań w obszarze biogospodarki, takie jak tworzywa biodegradowalne czy inteligentne nawozy przyjazne dla środowiska naturalnego oraz kontynuuje badania nad ekstrakcją nadkrytyczną surowców roślinnych dwutlenkiem węgla w stanie nadkrytycznym. Instytut wykonuje również badania, opinie i ekspertyzy, głównie z zakresu nawozów i środków wspomagających uprawę roślin.
- Posiadamy m.in. akredytację Polskiego Centrum Akredytacji, potwierdzającą spełnienie wymagań normy PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02 w zakresie badań właściwości fizycznych oraz badań chemicznych nawozów, środków wspomagających uprawę roślin i produktów rolnych. Wymiernym efektem działalności badawczo-rozwojowej jest liczba zgłaszanych wynalazków i udzielonych patentów dla Instytutu. W ostatnich pięciu latach uzyskaliśmy 48 patentów, w tym dwa europejskie, a 28 zgłoszeń patentowych jest zgłoszonych do Urzędu Patentowego.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...