2024-07-11
DS Smith opracowuje dla Bosch Home Comfort opakowania przemysłowe, niezawierające tworzyw sztucznych. Monomateriałowe rozwiązanie opakowaniowe, wykonane z tektury falistej i w pełni nadające się do recyklingu, pozwala zaoszczędzić 100 tys. plastikowych części i 310 ton emisji CO2 rocznie.
DS Smith opracował rozwiązanie opakowaniowe dla kotła gazowego Bosch Home Comfort Group. Podczas gdy poprzednie rozwiązania opakowaniowe wymagały dwóch styropianowych elementów z polistyrenu ekspandowanego, nowy projekt DS Smith całkowicie wyeliminował z nich tworzywa.
Zespół projektantów DS Smith wykorzystał firmowe podejście Circular Design Metrics. Proces obejmował wykorzystanie ośmiu wskaźników, aby uwzględnić różne aspekty projektowanego rozwiązania, m.in. pod kątem wytycznych zrównoważonego rozwoju i możliwości recyklingu w ustandaryzowany oraz wymierny sposób. Na tej podstawie w pięciu kategoriach można było stwierdzić poprawę, a kolejne dwie kategorie pozostały bez zmian.
- Pomagamy naszym klientom uwolnić się od plastiku, chroniąc produkt w całym cyklu dostaw. Po szeroko zakrojonych konsultacjach z klientem zdecydowaliśmy, że receptą na sukces jest wykorzystanie naszej wiedzy specjalistycznej w zakresie zrównoważonych opakowań oraz sprawdzonych narzędzi. Właśnie dlatego wybraliśmy nasze wskaźniki Circular Design Metrics oraz Value Tool, dzięki czemu w przejrzysty sposób zilustrowaliśmy klientowi korzyści płynące z w pełni nadającego się do recyklingu opakowania monomateriałowego. Ten projekt wyraźnie pokazuje, że tektura falista może idealnie pełnić funkcję ochronną i jednocześnie przyczyniać się do wspierania idei zrównoważonego rozwoju, a sam proces można zastosować do nawet najbardziej wymagających wyzwań związanych z opakowaniami przemysłowymi. Główną zaletą rozwiązania opakowaniowego bez plastiku dla Bosch Home Comfort Group jest zastąpienie części EPS tekturą falistą. Jej włókna mogą być poddane recyklingowi ponad 20 razy i oczekuje się, że pozostaną w funkcjonującej pętli recyklingu przez długi czas - powiedział Stefan Endres z DS Smith:
- Jesteśmy zachwyceni pozytywnym wpływem optymalizacji opakowań. Mam tutaj na myśli zmniejszoną o ponad 75% emisję CO2, co oznacza redukcję o 310 ton CO2 każdego roku, przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby transportowanych palet ponad 2350 sztuk. To innowacyjne podejście zmniejsza również liczbę ciężarówek niezbędnych do logistyki dostaw o prawie 60%, co skutkuje wycofaniem z ruchu ponad 60 pojazdów rocznie. Dzięki przejściu na to zrównoważone i w pełni nadające się do recyklingu rozwiązanie opakowaniowe wykonane z tektury falistej, Grupa Bosch Home Comfort jest teraz w stanie sprostać wszechstronnemu zapotrzebowaniu na zrównoważone rozwiązania przy jednoczesnym zachowaniu ochrony produktu - dopowiada Jingjing Huang z Bosch Home Comfort Group.
Firma DS Smith uruchomiła specjalną strategię zrównoważonego rozwoju Now and Next, określającą konkretne cele w zakresie zastępowania problematycznych tworzyw sztucznych. Zalicza się do nich również redukcja emisji gazów cieplarnianych i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie recyklingu w ramach skupienia się na rozwiązaniach o obiegu zamkniętym dla klientów i społeczeństwa. Firma postawiła sobie również za cel wyeliminowanie miliarda sztuk problematycznych tworzyw sztucznych z łańcucha dostaw i półek sklepowych do 2025 roku.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...