2024-10-03
Tarnamid T-27 PIR MHLS, tworzywo konstrukcyjne produkowane przez Grupę Azoty Compounding, przeszło pomyślnie badania potwierdzające spełnienie najwyższych standardów w zakresie ognioodporności. Tym samym, przeprowadzone testy wskazały, że otrzymywana w procesie recyklingu modyfikowana odmiana poliamidu 6 minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania się ognia, co jest kluczowe w wielu zastosowaniach przemysłowych i budowalnych. Pozytywny wynik badań stwarza możliwość dotarcia z produktem do nowych klientów na rynku europejskim.
Testy zostały przeprowadzone zgodnie z niemiecką normą DIN 4102-1:1998-05 dla klasy B1, w całej gamie kolorystycznej. Osiągnięcie przez produkt klasy B1 zapewnia gwarancję, że jest on trudno palny i spełnia najwyższe wymagania dotyczące reakcji materiałów budowlanych na ogień.
- W dobie rosnącej świadomości na temat bezpieczeństwa pożarowego, produkty spełniające klasę B1 stają się standardem w wymagających tego środowiskach. Jako Grupa Azoty chcemy odpowiadać na te wymagania, stąd zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie odpowiednich badań przez instytucję certyfikującą. Co również warto wskazać, ten rodzaj compoundu jest tworzywem, który uzyskujemy w procesie recyklingu. Dzięki takiemu zastosowaniu nie tylko zmniejszamy ilość produktów ubocznych, ale pozwala nam ono uzyskać wysokiej jakości tworzywo. Jasno więc pokazujemy, w którym kierunku chcemy rozwijać nasze portfolio produktowe – oprócz spełnienia najwyższych kryteriów w obszarze trwałości, równie istotny jest dla nas obszar bezpieczeństwa i zrównoważonej produkcji - mówi Andrzej Dawidowski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty S.A., odpowiedzialny m.in. za obszar tworzyw.
Tarnamid T-27 PIR MHLS to jeden z kluczowych produktów Grupy Azoty Compounding. Jest to odmiana compoundu na bazie poliamidu 6, zawierająca odpowiedni pakiet stabilizatorów, przeznaczony do stosowania w aplikacjach zewnętrznych, gdzie detale są narażone na oddziaływanie czynników zewnętrznych takich jak promieniowanie UV i zmienne warunki atmosferyczne. Tworzywo to było również wykorzystane przy produkcji krzesełek zamontowanych na stadionie Eintrachtu Frankfurt.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...