2025-03-17
Dlaenergetyki.pl organizuje 15 kwietnia br. w formule online szkolenie “Tworzenie raportów ESG krok po kroku”.
W obliczu rosnących wymagań rynku oraz regulacji dotyczących odpowiedzialności środowiskowej, społecznej i ładu korporacyjnego, znajomość zasad ESG staje się kluczowa dla każdej organizacji. Niedostosowanie się do obowiązujących przepisów może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym kar finansowych, dlatego tak ważne jest, aby być na bieżąco z wymaganiami i wdrażać odpowiednie rozwiązania. Szkolenie ma na celu zaprezentować najważniejsze etapy raportowania niefinansowego i przygotować do zbierania danych oraz ostatecznego stworzenia raportu ESG.
Raportowanie niefinansowe jest dość skomplikowanym procesem wymagającym współpracy między różnymi działami firmy. Szkolenie skupi się na podziale kompetencyjnym między poszczególnymi osobami i komórkami w firmie.
Tematy szkolenia:
W 2025 roku wszystkie duże podmioty, które średniorocznie zatrudniają ponad 500 pracowników, będące emitentami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie muszą sporządzić sprawozdanie zrównoważonego rozwoju (raport ESG) za rok 2024. Poza samym obowiązkiem raportowania ustawa o rachunkowości nakłada również obowiązek weryfikacji raportu ESG przez biegłego rewidenta – czyli przeprowadzenie atestacji ESG.
W 2026 roku raportować będą musiały kolejne podmioty, niekoniecznie notowane na giełdzie, będące dużymi jednostkami, czyli takimi, które spełniają dwa z trzech następujących kryteriów: zatrudniają ponad 250 pracowników; osiągają roczny obrót netto co najmniej 50 milionów euro (według ustawy implementującej dyrektywę CSRD równowartość 220 milionów złotych); mają sumę aktywów bilansu w kwocie co najmniej 25 milionów euro (według ustawy implementującej dyrektywę CSRD równowartość 110 milionów złotych).
W 2027 roku obowiązek raportowania ESG obejmie także: małe i średnie firmy (MŚP), które są jednostkami zainteresowania publicznego (w tym emitentów giełdowych), małe i niezłożone instytucje finansowe (zgodnie z rozporządzeniem CRR) będące dużymi jednostkami lub będące małymi i średnimi jednostkami zainteresowania publicznego ale nie mikrojednostkami, oraz wewnętrzne zakłady ubezpieczeń i wewnętrzne zakłady reasekuracji, pod warunkiem, że spełniają kryteria dużej jednostki lub są małymi i średnimi JZP ale nie są mikrojednostkami.
Więcej informacji: https://dlaenergetyki.pl/esgkrokpokroku/
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2025
20.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
Bilety - XIV Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Detergentowego
639.60 zł
Bilety - I Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Kosmetycznego
639.60 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...
Kosmetyczne targi w Bolonii przyciągnęły tysiące gości
Targi Cosmoprof w Bolonii to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży kosmetycznej na świecie, przyciągające...
World of Build Expo zgromadziły branżę budowlaną
Targi World of BUILD Expo zgromadziły w Nadarzynie czołowych ekspertów i innowatorów w branży...