2019-03-27 / Autor: Joanna Igielska-Kalwat, Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu
Azjatki po umyciu twarzy używają preparatu tonizującego, który ma za zadanie przywrócić odpowiednią wartość pH skóry. Następnie nakładają na twarz maseczkę. Stosują ją 2-3 razy w tygodniu. Istotnym krokiem ich pielęgnacji jest nałożenie serum, emulsji lub lotionu, a pod oczy kremu. Wiele kobiet regularnie aplikuje maseczki całonocne, które nakładane są wieczorem przed pójściem spać i zmywane dopiero rano. Kobiety te bardzo dokładnie chronią się przed słońcem. Dla kobiet pochodzących z Azji piękna skóra, to skóra bez śladu opalenizny. Dlatego też wielkim powodzeniem cieszą się różnego rodzaju kremy i maseczki wybielające, które w krajach europejskich nie są tak popularne.
Tradycja dbania o stan skóry wiąże się również z prawidłową dietą, która jest bogata w przeciwutleniacze. Antyoksydanty zapobiegają oraz neutralizują negatywne działanie reaktywnych form tlenu, które wywołują wiele chorób oraz pogarszają kondycję skóry. Azjatycka kuchnia jest nie tylko smaczna i zdrowa, ale ma korzystny wpływ na stan skóry. Zawiera dużą ilość warzyw i owoców, które są bogatym źródłem witamin, w tym C i E, silnych przeciwutleniaczy. Azjaci wykorzystują w kuchni przede wszystkim ryby, które są źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych (omega-3). Kwasy wspomagają procesy regeneracji skóry, łagodzą jej podrażnienia oraz opóźniają procesy starzenia się organizmu. Istotnym składnikiem diety jest soja, która zawiera flawonoidy – naturalne fitoestrogeny. Związki te wspomagają zachowanie równowagi hormonalnej w organizmie. Wpływają na produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego w głębszych warstwach skóry. Zdrowe odżywianie Azjatki uzupełniają stosowaniem suplementów diety. Podstawową zasadą, która wpływa na posiadanie pięknej zdrowej skóry jest picie odpowiedniej ilości wody. Ten pozytywny rytuał zapobiega zbyt dużej utracie wody z naskórka na skutek negatywnego działania czynników zewnętrznych.
CAŁY ARTYKUŁ DOSTĘPNY JEST W NR 1/2019 KWARTALNIKA "CHEMIA I BIZNES. RYNEK KOSMETYCZNY I CHEMII GOSPODARCZEJ". ZAPRASZAMY.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...
Ciekawe targi PCI Days
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego,...
Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness 2024 potwierdziły wiodącą pozycję na rynku
Tegoroczne targi CosmeticBusiness dla przemysłu kosmetycznego zgromadziły w Monachium 418 właścicieli...