2023-08-09
Coraz więcej przedsiębiorstw zwiększa swoje inwestycje w zakresie zrównoważonego rozwoju.
- Thermaflex kładzie ogromny nacisk na minimalizację negatywnego wpływu na środowisko naturalne, wdrażając do produkcji innowacyjne i proekologiczne procesy zmierzające w kierunku zrównoważonej przyszłości. Od momentu powstania firmy, zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczna stanowią podstawę jej oferty biznesowej. Głównym celem Thermaflex jest wniesienie pozytywnego wkładu w środowisko poprzez dostarczanie zrównoważonych rozwiązań izolacyjnych, które pomagają zminimalizować straty energii i zoptymalizować wykorzystanie zasobów naturalnych. Ograniczenie emisji CO2, obieg zamknięty i recykling – to trzy proekologiczne obszary, które są priorytetem dla Thermaflex, zgodnie z filozofią firmy, która jest wyrażana poprzez motto „Sustainable insulation solutions” (ang. „Zrównoważone rozwiązania izolacyjne”) – komentuje Marta Pardo-Głąb, specjalistka ds. marketingu z firmy Thermaflex.
Wyzwanie współczesności to drastyczne ograniczenie emisji CO2, stąd firma pracuje nad nowymi rozwiązaniami, które mają na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. I tak też produkty marki Thermaflex są zgodne z rozporządzeniem REACH; posiadają Środowiskową Deklarację Produktu (EPD), potwierdzającą, że izolacja ta nie wywiera negatywnego wpływu na środowisko; certyfikat RoHS, który poświadcza ograniczenie ilości niebezpiecznych substancji przenikających do środowiska oraz znak CE.
- Nasz zespół czuje się w obowiązku dbać o przyszłość kolejnych pokoleń, dlatego nieustannie podejmujemy kroki w celu ochrony klimatu na wielu płaszczyznach. Jednym z nich są działania zmierzające do ograniczenie emisji CO2 poprzez wdrażanie innowacyjnych koncepcji izolacyjnych. Chcemy pokazać innym, że zrównoważony rozwój jest osiągalny i opłacalny dla nas wszystkich - niższe zużycie energii oznacza niższe koszty dla naszych klientów i użytkowników końcowych a także niższą emisję szkodliwych substancji oraz dłuższą żywotność budynków czy instalacji – dodaje Marta Pardo-Głąb z firmy Thermaflex.
Co ciekawe Thermaflex, już w 1990 roku był pierwszą firmą na świecie, która przestawiła się na produkcję całkowicie wolną od chlorofluorowęglowodorów (CFC), czyli związków chemicznych wpływających na powiększenie dziury ozonowej.
Thermaflex jest jedynym dostawcą izolacji, posiadającym certyfikat Cradle-to-Cradle (C2C) dla swoich produktów, które są produkowane bezpiecznie, odpowiedzialnie i z możliwością ponownego przetworzenia. Certyfikat C2C potwierdza, że nadają się one w 100% do recyklingu, a po zakończeniu swojej żywotności, mogą zostać zawrócone do ponownej produkcji, nie tracąc przy tym swoich dotychczasowych właściwości. Dzięki temu, zostaje zminimalizowana ilość odpadów i zasobów zużywanych przez firmę, tym samym ograniczając negatywny wpływ na środowisko. Stosowana przez firmę technologia zapewnia ograniczenie powstawania odpadów podczas produkcji praktycznie do zera. Umożliwia tym samym wielokrotne wykorzystanie surowców dla wytwarzania produktu o tej samej jakości.
Poprzez recykling, Thermaflex propaguje zrównoważone podejście do gospodarki surowcami, angażując swoich klientów do wspólnych inicjatyw na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi. W ramach zrównoważonego modelu biznesowego współpracuje m.in. z firmą Entalpia Europe.
- Thermaflex rozumie, że niewykorzystanych lub zużytych izolacji nie należy traktować jako odpadu, lecz jako potencjalne surowce do ponownego wykorzystania. Dzięki możliwości zwrotu niewykorzystanego materiału do Thermaflex, wiemy, że nasz wspólny wysiłek na rzecz zrównoważonego rozwoju to krok do przodu w celu minimalizacji negatywnego wpływu na środowisko naturalne – tłumaczy Oskar Pięta, dyrektor Entalpia Europe.
Odpady budowlane i rozbiórkowe stanowią jedno z największych źródeł odpadów w Europie. Zainspirowany tym problemem, Thermaflex zainicjował program odbioru resztek izolacji pozostałych po montażu od swoich klientów:
- Nieustannie poszukujemy zrównoważonych rozwiązań dążących do redukowania negatywnego wpływu na środowisko, a program odbioru resztek izolacji pozostałych po montażu, jest jednym z nich. Dzięki temu, materiały, które trafiłyby na składowisko odpadów, są ponownie przetwarzane i wykorzystywane w procesie produkcyjnym. Co więcej, kartony na produkty, tj. ThermaSmart PRO, zostały zaprojektowane w taki sposób, aby można je było ponownie wykorzystać do zgromadzenia resztek materiałów po pracach instalacyjnych i przekazać do Thermaflex, gdzie zostaną ponownie przetworzone na nowy materiał izolacyjny – wyjaśnia Marta Pardo-Głąb, specjalista ds. marketingu z firmy Thermaflex.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2025
20.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
Bilety - XIV Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Detergentowego
639.60 zł
Bilety - I Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Kosmetycznego
639.60 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...
Kosmetyczne targi w Bolonii przyciągnęły tysiące gości
Targi Cosmoprof w Bolonii to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży kosmetycznej na świecie, przyciągające...
World of Build Expo zgromadziły branżę budowlaną
Targi World of BUILD Expo zgromadziły w Nadarzynie czołowych ekspertów i innowatorów w branży...