2023-10-31
Opublikowana przez Plastics Europe mapa The Plastics Transition, wskazująca ścieżki przyszłego rozwoju przemysłu tworzyw sztucznych,wyznacza ramy transformacji, kamienie milowe na rok 2030 oraz wskaźniki umożliwiające monitorowanie postępów, identyfikowanie wąskich gardeł i znajdowanie rozwiązań niezbędnych do ciągłego rozwoju.
Co dwa lata, na podstawie zagregowanych wyników badania ankietowego przeprowadzanego wśród członków Plastics Europe, postępy branży tworzyw sztucznych będą mierzone zgodnie z określonymi wskaźnikami dotyczącymi cyrkularności i emisji gazów cieplarnianych (GHG), a następnie oceniane i w transparentny sposób raportowane. Dzięki temu możliwe będzie bieżące weryfikowanie postępów, wąskich gardeł oraz czynników przyspieszających transformację.
Mapa drogowa opiera się na wnioskach z raportu ReShaping Plastics: Drogi Dojścia do Cyrkularnego i Neutralnego Klimatycznie Systemu Wykorzystania Tworzyw Sztucznych w Europie. Opracowany na zlecenie Plastics Europe w 2021 r. raport ReShaping Plastics przedstawia niezależne spojrzenie na możliwość osiągnięcia unijnych celów w zakresie zerowej emisji netto gazów cieplarnianych oraz cyrkularności do roku 2050.
W swoim orędziu o stanie Unii wygłoszonym 10 października br., przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen poruszyła temat konieczności wspierania przemysłu europejskiego w okresie transformacji. Poinformowała, że Komisja analizuje ryzyka i potrzeby każdego ekosystemu przemysłowego w tym czasie i widzi potrzebę indywidualnego podejścia do każdego z nich. W ramach tego procesu Komisja zorganizuje serię dialogów z przemysłem na temat czystej transformacji (Clean Transition Dialogues), których głównym celem jest wsparcie każdego sektora w budowaniu jego modelu biznesowego na rzecz dekarbonizacji przemysłu.
- Plastics Europe wzywa Komisję Europejską do pilnego zainicjowania dialogu Clean Transition Dialogue z przemysłem tworzyw sztucznych, w którym będą mogły zostać przeanalizowane warunki umożliwiające transformację, potrzebne inwestycje i bariery na drodze do osiągnięcia w Europie zrównoważonego, cyrkularnego i zeroemisyjnego netto systemu tworzyw sztucznych, mając na uwadze strategiczną rolę przemysłu tworzyw sztucznych w osiąganiu europejskich celów zielonej transformacji – brzmi stanowisko organizacji branżowej dla przemysłu tworzyw sztucznych.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...