2022-08-29
W pierwszym półroczu 2022 terminale DB Schenker w Polsce zużyły 2 845,74 MWh energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych według standardów Energia 2051• Firma uważa, że zastąpienie energii z paliw kopalnych jej zieloną wersją to właściwy kierunek działań.
DB Schenker, wiodący operator logistyczny, dąży do tego, aby jego terminale cross-dockingowe w Polsce, obsługujące rocznie miliony przesyłek klientów z różnych branż, miały jak najmniejszy wpływ na środowisko. W pierwszym półroczu 2022 roku DB Schenker w Polsce zużył 2 845,74 MWh energii elektrycznej pochodzącej z certyfikowanych, zielonych źródeł (OZE).
Rozległe powierzchnie logistyczne i magazynowe potrzebują niemal cały czas energii elektrycznej do efektywnej, bezpiecznej i niezakłóconej pracy. Pozyskanie jednej megawatogodziny w sposób tradycyjny, przez spalanie paliw kopalnych, wytwarza aż 765 kilogramów CO2. Łatwo więc uzmysłowić sobie skalę wpływu na środowisko i jednocześnie poziom redukcji szkodliwych gazów.
‒ Postawiliśmy sobie jasny cel, który jest wpisany w naszą strategię – neutralność klimatyczna do 2040. Aby ją osiągnąć stale inwestujemy w innowacyjne rozwiązania transportowe, energię odnawialną i produkty neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla dla naszych klientów– mówi Szymon Bielas, CFO North & East Europe w DB Schenker.
Inwestycje w infrastrukturę własną DB Schenker i odpowiedzialny wybór dostawców sprawiły, że obecnie już 13 z 17 terminali cross-dockingowych firmy wykorzystuje energię pochodzącą wyłącznie z OZE: farm fotowoltaicznych i wiatrowych.
W 2022 r. DB Schenker w Polsce rozpoczął także weryfikację źródeł energii zamawianej przez właścicieli wynajmowanych przez firmę obiektów, w tym magazynów logistycznych. Z audytu wynika, że obecnie cztery z nich zasilane są w pełni zieloną energią. Planowane są dalsze działania pod kątem zwiększenia udziału zasilania z OZE w całym wolumenie energii zużywanej przez operatora logistycznego. Długofalowym celem spółki jest przejście w 100 % na zieloną energię, zarówno we własnych obiektach, jak i w tych, które DB Schenker wynajmuje.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...