2024-06-30
Enerflex Ltd. i BASF zawarły protokół ustaleń, aby wspólnie ułatwić wdrożenie na skalę komercyjną zastosowań w zakresie wychwytywania, utylizacji i składowania dwutlenku węgla (CCUS). Strony połączą wiedzę specjalistyczną Enerflex w zakresie inżynierii, produkcji i integracji systemów przetwarzania i sprężania gazu z zastrzeżoną technologią BASF OASE® blue do wychwytywania gazów spalinowych i CO2 po spalaniu.
Doświadczenie Enerflex w zakresie systemów przetwarzania i sprężania gazu obejmuje obejmuje ponad 150 projektów CCUS, wychwytujących 5 milionów ton CO2 rocznie. BASF jest uznanym liderem w technologii wychwytywania dwutlenku węgla, posiadającym ponad 500 zakładów referencyjnych. Oczekuje się, że protokół ustaleń ułatwi rozwój ekonomicznych rozwiązań CCUS, torując drogę do globalnego postępu w dekarbonizacji.
- Ta współpraca z BASF jest przykładem naszego zaangażowania w zrównoważoną energię i znajdowanie innowacyjnych rozwiązań, aby spełnić cele naszych partnerów w zakresie dekarbonizacji. Współpracując z BASF, spodziewamy się dalszej optymalizacji rozwoju ekonomicznych rozwiązań CCUS, zgodnie z naszą wizją transformacji energii na rzecz zrównoważonej przyszłości – powiedział Marc Rossiter, prezes i dyrektor generalny Enerflex.
- Oferujemy doskonały zestaw rozwiązań do oczyszczania gazów pod marką OASE, aby wesprzeć firmę Enerflex i rosnące zainteresowanie rozwiązaniami do wychwytywania dwutlenku węgla. Dzięki OASE blue firma BASF zapewnia technologię wychwytywania CO2 ze źródeł takich, jak elektrownie i obiekty przemysłowe. Mamy szerokie i wieloletnie doświadczenie w oczyszczaniu gazu, przyczyniając się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju poprzez zastosowania wychwytywania i składowania dwutlenku węgla - dodał Fransis Chadikun, starszy wiceprezes firmy BASF.
OASE blue to technologia oczyszczania gazów firmy BASF charakteryzująca się niskim zużyciem energii, niskimi stratami rozpuszczalników i elastycznym zakresem operacyjnym. Została zaprojektowana, aby sprostać wyjątkowym wyzwaniom stawianym przez zanieczyszczenia znajdujące się w źródłach gazów spalinowych z elektrowni zasilanych paliwami kopalnymi, reformerów parowych, kotłów, spalarni śmieci, przemysłu cementowego i stalowego.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...