Data publikacji: 2020-08-17
Obostrzenia związane z koronawirusem trwają, ale sezon targowy jesienią powinien wystartować. Grażyna Grabowska, prezes zarządu Targów w Krakowie przekonuje, że branża jest przygotowana do działania w nowych warunkach.
- Cała gospodarka europejska przeżywa kryzys, to wszyscy wiedzą. Targi mogą pomóc szybko i zarazem bezpiecznie wyjść z niego. Przemysł targowy jest kluczowy dla rozwoju poszczególnych branż i regionów, a więc dla odbudowy całych gospodarek. Targi są najważniejszym narzędziem komunikacji biznesowej i marketingu dla małych i średnich firm ze wszystkich sektorów gospodarki. Dlatego ich pełne odmrożenie pozwoli firmom powrócić do gry i kontynuować działalność gospodarczą. Z tego względu przemysł targowy skupi się na idei ponownego nawiązania więzi, scalania i odbudowy społeczności i gospodarek w nowej rzeczywistości – komentuje Grażyna Grabowska w rozmowie z „Chemia i Biznes”.
Jak dodaje, brak targów doskwiera firmom. W przypadku praktycznie każdej branży został przerwany łańcuch dostaw i kontaktów. Wystawcy odczuwają brak możliwości prezentacji produktu czy promocji marki przed fachową publiką.
- Publika, czyli zwiedzający też łakną kontaktu z nowościami branżowymi, chcą móc organoleptycznie porównać produkty i technologie bez jeżdżenia po całym kraju czy Europie. Na targach mogą to zrobić w ciągu jednego, dwóch dni. Jest to duża oszczędność pieniędzy i czasu, a obecnie nawet bezpieczniejsza forma kontaktu - przyjazd do jednego miejsca, zamiast odwiedzin w kilkunastu firmach położonych w różnych regionach. Przy zastosowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, dystansu miedzy uczestnikami targów, spotkania biznesowe w trakcie targów mogą być bowiem bezpieczne. Skoro przed zakażeniem zabezpieczają środki ochrony osobistej, odpowiednia odległość między np. klientami galerii handlowych, dezynfekcja często dotykanych elementów, jak klamki, poręcze, lady, to wszystko to może również być stosowane na targach. Co więcej, uczestników naszych wydarzeń obowiązują precyzyjne i przestrzegane procedury, jak np. obowiązkowa rejestracja, dzięki której wiemy, kim są osoby przebywające w obiekcie targowym, wiemy ile ich jest. W odróżnieniu od usług i handlu w trakcie targów jest mowa o konkretnych osobach, a nie o anonimowych klientach sklepów. Liczymy również na odpowiedzialność osób przychodzących. Przepisy są wszystkim znane, na targi przychodzą osoby świadome, obostrzenia dotyczą wszystkich ludzi. Każdy, kto będzie wchodził na targi będzie musiał przestrzegać przepisów – podkreśla prezes Targów w Krakowie.
Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe EXPO Kraków jest już gotowe na powrót do życia. Dysponuje 14 tys. m2 płaskiej powierzchni użytkowej, w tym zespołem sal seminaryjnych i pokojów, dostosowanych do różnego typu spotkań. Wszystkie przestrzenie są przygotowywane zgodnie z odgórnymi rozporządzeniami Głównego Inspektora Sanitarnego.
- Ze szczególną starannością zadbamy o częste dezynfekowanie klamek, blatów, krzeseł. W tym celu będą w wielu miejscach dostępne podajniki do dezynfekcji rąk. Ogromna przestrzeń umożliwi zachowanie odpowiedniego dystansu między uczestnikami spotkań, a kubatura obiektu i system wentylacji zapewnią wymianę powietrza. Jesteśmy przygotowani do automatycznego zliczania wchodzących, a nawet do mierzenia temperatury kamerami termowizyjnymi – podsumowuje Grażyna Grabowska - prezes zarządu Targów w Krakowie.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Kongres "Polska Chemia" w formule online
W 2020 r. Kongres "Polska Chemia" odbył się formule online. Polska Izba Przemysłu Chemicznego, kierując się...
Targi Packaging Innovations przyniosły szansę branży opakowaniowej, by się spotkać
W 2020 r. branża opakowaniowa miała niewiele okazji do targowych spotkań.
Targi Plastpol 2020 w cieniu pandemii
W Kielcach pomimo pandemii koronawirusa odbyły się zaplanowane pierwotnie na maj targi Plastpol.
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można...