2022-01-19
Firma H+H wprowadza na rynek swój autorski System Budowy H+H, czyli kompletny zestaw produktów zapewniających sprawny postęp prac budowlanych. Te produkty to bloczki do wznoszenia pionów wentylacyjnych, bloczki połówkowe i belki nadprożowe. Wszystkie materiały wchodzące w skład Systemu wytwarzane są z naturalnych składników, a otrzymane produkty pozwalają obniżyć zapotrzebowanie na energię w okresie użytkowania budynku.
Do produkcji bloczków z betonu komórkowego H+H i elementów silikatowych H+H wykorzystuje się piasek, wodę oraz wapno. Beton komórkowy dodatkowo zawiera cement, gips i naturalne aluminium. Nie bez znaczenia jest fakt, że są w pełni bezpieczne, a przez to, że występują powszechnie, ich pozyskiwanie nie doprowadza do zubożenia zasobów naturalnych.
Ekologia jednak nie kończy się na wyborze naturalnych rozwiązań. Istotnym czynnikiem dla środowiska jest także to, jak produkt zachowuje się podczas użytkowania i jak wygląda jego ewentualna utylizacja.
Ściany wykonane z elementów Systemu Budowy H+H (zwłaszcza z bloczków z betonu komórkowego) to energooszczędne przegrody odznaczające się bardzo niskimi współczynnikami przenikania ciepła. Oznacza to, że do ogrzania domu potrzebne jest mniej energii, co przekłada się na zmniejszone zapotrzebowanie na surowce energetyczne i mniejsze spalanie, a więc także obniżenie poziomu zanieczyszczeń powietrza. Przy odpowiednio zaprojektowanych ścianach w Systemie Budowy H+H można nawet osiągnąć standard domu zeroenergetycznego, czyli takiego, który nie będzie potrzebował dostarczania energii z paliw kopalnych czy drewna.
A co stanie się z odpadami po budowie? Na etapie produkcji zarówno beton komórkowy H+H, jak i silikatowe bloczki H+H są poddawane wewnętrznemu recyklingowi. Proces ten, zgodny w założeniami gospodarki obiegu zamkniętego, polega na tym, że wszystkie pozostałości powstające w trakcie kolejnych faz produkcji są zawracane do ponownego wykorzystania. Natomiast materiał pochodzący z rozbiórek wzniesionych ścian, po skruszeniu i zmieleniu może zostać użyty jako pełnowartościowe kruszywo do różnych prac budowlanych.
WięcejSklep
"CiB. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" nr 1/2022
25.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 3/2022
35.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2022
35.00 zł
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Bilety - XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej
479.70 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej w formule wirtualnej zgromadziła ponad 70 osób
7 grudnia 2021 r. odbyła się VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej. Wydarzenie było transmitowane...
TransLogistica Poland: ważne spotkanie dla branży TSL
3-5 listopada 2021 r. odbyła się VIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w...
Co powinien wiedzieć kierownik laboratorium XXI wieku?
VII edycja konferencji „Kierownik Laboratorium XXI wieku”, organizowana przez CE2 Centrum...
Sporo nowości na targach Taropak
Tegoroczne Targi Taropak zgromadziły w Poznaniu blisko 200 wystawców z 13 krajów. Swoją ofertę...