2021-01-21
Coraz więcej koncernów chemicznych deklaruje wprowadzenie polityki związanej z neutralnością klimatyczną. Teraz podobne zobowiązanie ogłosił japoński koncern Sumitomo Chemical. Do 2050 r. chce on osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.
W ocenie władz japońskiego koncernu, pandemia koronawirusa potwierdziła znaczenie rozwiązania problemów, przed którymi stoi społeczność międzynarodowa, w tym zmian klimatycznych, nowego miksu energetycznego, zaopatrzenia w żywność i kontroli chorób zakaźnych. W szczególności w przypadku zmian klimatycznych kraje i regiony na całym świecie, w tym Japonia, zobowiązały się do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 r. tak, aby średni globalny wzrost temperatury można było ograniczyć do 1,5 stopnia Celsjusza powyżej poziomów sprzed epoki przemysłowej. Rządy i firmy prywatne zaczęły badać możliwości rozwoju i podejmować działania w tym zakresie. Osiągnięcie tego celu wymaga jednak rozwoju technologicznego, takiego jak technologia recyklingu dwutlenku węgla, a przemysł chemiczny jest usilnie zachęcany do tworzenia innowacji i przyczyniania się do osiągnięcia neutralności węglowej. To samo zadanie stawia przed sobą Sumitomo Chemical, a jego osiągnięcie ma być możliwe za sprawą spełnienia czterech działań.
Minimalizacja emisji gazów cieplarnianych związanych z działalnością produkcyjną Grupy poprzez innowacje oraz dostarczanie i wdrażanie nowych technologii na całym świecie.
Wprowadzanie innowacji w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych w odniesieniu do materiałów wykorzystywanych w społeczeństwie oraz dostarczanie produktów i rozwiązań, które przyczyniają się do neutralności węglowej z perspektywy oceny cyklu życia.
Aktywne angażowanie się w rozwój technologii odzyskiwania, separacji, wykorzystywania i składowania gazów cieplarnianych emitowanych z innych gałęzi przemysłu oraz wspomaganie tego procesu poprzez stanie się częścią systemu wdrażającego takie technologie w społeczeństwie.
Podjęcie długoterminowego wyzwania polegającego na opracowaniu technologii ujemnych pod względem emisji dwutlenku węgla w celu zmniejszenia bezwzględnej ilości gazów cieplarnianych w atmosferze.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Kongres "Polska Chemia" w formule online
W 2020 r. Kongres "Polska Chemia" odbył się formule online. Polska Izba Przemysłu Chemicznego, kierując się...
Targi Packaging Innovations przyniosły szansę branży opakowaniowej, by się spotkać
W 2020 r. branża opakowaniowa miała niewiele okazji do targowych spotkań.
Targi Plastpol 2020 w cieniu pandemii
W Kielcach pomimo pandemii koronawirusa odbyły się zaplanowane pierwotnie na maj targi Plastpol.
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można...