2024-04-29
PCC Rokita zapowiada działania mające na celu dekarbonizację własnej działalności.
Firma z siedzibą w Brzegu Dolnym zapewnia, iż dąży do minimalizacji swojego oddziaływania na klimat poprzez znaczącą redukcję emisji ekwiwalentu dwutlenku węgla pochodzącego ze zużywanej energii elektrycznej. Redukcja ta ma być w przyszłości osiągnięta głównie dzięki zmianie struktury zużywanej energii elektrycznej i stopniowemu odchodzeniu od paliw kopalnych na rzecz energii odnawialnej i to zarówno w zakresie energii produkowanej samodzielnie, jak i nabywanej ze źródeł zewnętrznych.
PCC Rokita deklaruje, iż do końca 2025 r. 20% lub więcej energii elektrycznej zużywanej w firmie będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii lub będzie mieć pokrycie gwarancjami pochodzenia z OZE. Do końca 2030 r.: nastąpić ma co najmniej 50% redukcja współczynnika emisyjności energii elektrycznej zużywanej w PCC Rokita w stosunku do wartości współczynnika z 2020 r. Na rok 2030 r.: przewidywane jest w spółce zakończenie używania węgla w celach energetycznych. Jednocześnie PCC Rokita deklaruje, iż do końca 2040 r.: obniżeniu ulegnie współczynnik emisyjności energii elektrycznej zużywanej w firmie do poziomu poniżej 270 g ekwiwalentu dwutlenku węgla/kWh (zgodnie z Taksonomią UE dla produkcji chloru). Innym zobowiązaniem jest, że do końca 2050 r.: utrzymanie zużycia energii elektrycznej do celów elektrolizy i obróbki chloru wyniesie poniżej 2,45 MWh na tonę chloru. W konsekwencji tego wszystkiego do końca 2050 r. PCC Rokita będzie dążyć do osiągnięcia neutralności klimatycznej netto.
PCC Rokita szacuje, że zakładane cele strategiczne zostaną zrealizowane dzięki wdrożeniu szeregu komplementarnych inicjatyw w zakresie produkowanej i nabywanej energii elektrycznej, z których najważniejsza to zakup gwarancji pochodzenia energii z OZE.
- Realizacja niniejszych założeń zależy od tempa transformacji energetycznej Polski. Założenia strategii przyjmują, że transformacja będzie przebiegać w tempie przyjętym w „Polityce Energetycznej Polski do 2040 r.” oraz uwarunkowań prawnych, politycznych i ekonomicznych, w szczególności dostępności gazu ziemnego, cen energii elektrycznej pochodzącej z różnych źródeł oraz cen uprawnień do emisji CO2 - poinformowała spółka.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 1/2025
20.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...