2023-12-01
W latach 2023 – 2028 Śrubena Unia wyda 90 mln zł na program modernizacji. Celem inwestycji jest radykalne ograniczenie kosztów energii cieplnej. Poza modernizacją hali produkcyjnej dodatkowo zostanie uruchomiona linia do śrutowania i nakładania polimeru. Park maszynowy wzbogaci się również o nowoczesne kuźniarki do produkcji nakrętek na zimno. Pierwsze z realizowanych w Żywcu inwestycji powinny zostać ukończone już w 2024 r.
- To przedsięwzięcie zmienia oblicze naszej spółki i prowadzonej produkcji. Z dotychczas wykorzystywanych procesów energochłonnych, cieplno-chemicznych, wstępnie przygotowujących stal do procesów kucia, przechodzimy na procesy ekologiczne, oparte na metodach mechanicznych – podkreśla Tadeusz Jopek, wiceprezes zarządu oraz dyrektor marketingu i sprzedaży w spółce Śrubena Unia.
Stal, która przed kuciem musiała być wytrawiana w specjalnie podgrzewanych wannach, teraz będzie trafiać na linię do śrutowania, gdzie nastąpi proces mechanicznego oczyszczania powierzchni. Drugim kluczowym aspektem tej modernizacji jest nakładanie na oczyszczoną w procesie śrutowania stal polimeru, który znacząco ogranicza zużycie narzędzi w czasie kucia. Również zakup kuźniarek podyktowany jest m.in. względami środowiskowymi. Zamiast tradycyjnego i stosowanego w Żywcu od blisko 100 lat kucia nakrętek na gorąco, które wymagało olbrzymich ilości energii, wprowadzone zostanie kucie na zimno. To większa efektywność kosztową i możliwość jeszcze lepszego dostosowania cen do warunków rynkowych.
Śrubena Unia wykonuje dla odbiorców z sektora kolejowego całą gamę elementów złącznych stanowiących różne systemy przytwierdzeń stosowane w infrastrukturze kolejowej w kraju i na świecie. Jest jednym z największych producentów elementów złącznych w Polsce i w Europie. Początki żywieckiego zakładu sięgają 1832 r. Spółka jest częścią Grupy Mangata Holding SA.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...
Ciekawe targi PCI Days
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego,...
Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness 2024 potwierdziły wiodącą pozycję na rynku
Tegoroczne targi CosmeticBusiness dla przemysłu kosmetycznego zgromadziły w Monachium 418 właścicieli...
Sukces XIII Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej
11 czerwca 2024 r. odbyła się trzynasta edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej. Tym...