2024-01-19
Firma Solvay ogłosiła zwiększenie wydajności swoich jednostek recyklingu pozostałości z procesu oczyszczania gazów spalinowych. Rosnące zapotrzebowanie na tę zaawansowaną technologię wynika z egzekwowania rygorystycznych norm środowiskowych regulujących emisje w różnych gałęziach przemysłu. Do końca 2025 r. zdolność recyklingu w fabryce we Francji wzrośnie o 60%, a we Włoszech o 30%.
SOLVAir® to opatentowana przez Solvay technologia, która pozwala na produkcję solanki sodowej z pozostałości po oczyszczaniu gazów spalinowych i zastąpienie nią naturalnej solanki stosowanej w zakładach produkujących sodę kalcynowaną. Technologia stosowana jest w zakładach Solvay we Francji i Włoszech. Usługa jest kierowana dla klientów Solvay, poszukujących rozwiązań pozwalających zmniejszyć ich wpływ na środowisko: począwszy od operatorów zajmujących się przetwarzaniem odpadów na energię po klientów przemysłowych, skończywszy na przemyśle morskim. Niezależnie od branży, recykling zastępuje wydobycie surowców pierwotnych procesami chemicznymi i zmniejsza ilość pozostałości składowanych na wysypiskach.
Proces polega na tym, iż powstaje solanka, której zawartość można poddać recyklingowi. Pozostałość rozpuszcza się w wodzie o kontrolowanym pH z dodatkami i filtruje w celu usunięcia pozostałości substancji organicznych i wszelkich pozostałych śladów metali ciężkich. Oczyszczona solanka jest ponownie wykorzystywana w procesie produkcji węglanu sodu. Działania recyklingowe prowadzone są w wyspecjalizowanych zakładach zlokalizowanych w pobliżu zakładów produkcyjnych sody kalcynowanej. Dzięki temu procesowi oszczędzane są zasoby naturalne i unika się składowania na wysypiskach po spaleniu pozostałości gazów spalinowych.
Belgijski koncern, jako jedyny oferuje recykling pozostałości po oczyszczaniu gazów spalinowych. Proces ten nie powoduje żadnych emisji do powietrza ani ścieków, co czyni go bezpiecznym dla środowiska. Do tej pory Solvay poddał recyklingowi prawie 2 miliony ton solanki.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...
Ciekawe targi PCI Days
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego,...
Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness 2024 potwierdziły wiodącą pozycję na rynku
Tegoroczne targi CosmeticBusiness dla przemysłu kosmetycznego zgromadziły w Monachium 418 właścicieli...
Sukces XIII Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej
11 czerwca 2024 r. odbyła się trzynasta edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej. Tym...