2024-11-28
Koncern Solvay ogłosił, że jego zakład sody kalcynowanej i wodorowęglanu w niemieckim Rheinbergu jest teraz w pełni zasilany drewnem odpadowym i całkowicie odchodzi od węgla, dzięki czemu zredukuje emisję CO₂ o 480 tys. ton rocznie w porównaniu z rokiem 2021. Dzięki uruchomieniu tego nowego kotła na biomasę Rheinberg stał się pierwszym na świecie zakładem sody kalcynowanej zasilanym lokalnie pozyskiwanym drewnem odpadowym.
Kotły na biomasę w zakładzie Rheinberg wykorzystują drewno odpadowe, które w przeciwnym razie nie zostałoby poddane recyklingowi. Drewno pochodzi z pozostałości przemysłowych i rozbiórkowych i przeznaczone jest do wytwarzania pary i energii elektrycznej, całkowicie zastępując wykorzystanie paliw kopalnych. Ta zmiana zmniejszy emisję CO2 zakładu o 65% rocznie w porównaniu z poziomami z roku 2021. System wykorzystuje technologię kogeneracji, osiągając ponad 90% sprawności, wytwarzając zarówno parę, jak i energię elektryczną.
Oczekuje się, że transformacja fabryki w Rheinberg przyczyni się do 5% redukcji ogólnej emisji gazów cieplarnianych Solvay do 2025 r. Następuje ona po niedawnym ogłoszeniu oficjalnej inauguracji procesu regeneracyjnego utleniania termicznego w zakładzie Solvay w Green River w USA, co ma przyczynić się do kolejnej 4% redukcji emisji gazów cieplarnianych w całej Grupie do 2025 r.
- Zakończenie stosowania węgla w Rheinberg to ważny krok w globalnej transformacji energetycznej Solvay. Poprzez 90 projektów transformacji energetycznej i efektywności energetycznej na całym świecie zobowiązujemy się do zmniejszenia naszego śladu węglowego i osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 r. Transformacja zakładu w Rheinberg wspiera zarówno naszą konkurencyjność, jak i nasze długoterminowe ambicje zrównoważonego wzrostu - ocenia , Philippe Kehren, dyrektor generalny Solvay.
- Dzięki uruchomieniu drugiego kotła na biomasę w Rheinbergu jesteśmy całkowicie wolni od węgla. To wzmacnia nasze wyniki, a jednocześnie spełnia oczekiwania klientów dotyczące zrównoważonych operacji - dodaje Etienne Galan, prezes Solvay Soda Ash & Derivatives.
Od momentu założenia w 1907 roku zakład Solvay w Rheinbergu jest kluczowym dostawcą dla wielu gałęzi przemysłu. Jako jeden z dziewięciu zakładów Solvay, produkujących sodę kalcynowaną i jej pochodne, produkuje sodę kalcynowaną do szkła, paneli słonecznych i węglan litu do akumulatorów pojazdów elektrycznych, a także rozwiązania na bazie wodorowęglanu do stosowania w żywności, paszach, kosmetykach, produktach farmaceutycznych i kontroli zanieczyszczenia powietrza.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...