2022-12-15
Grupa Selena wprowadza na rynek chemii budowlanej nowy produkt: pianę pistoletowaą niskoprężną o nazwie Low-Ex Green.
- Odpowiedni dobór drzwi wewnętrznych sprzyja estetyce mieszkania i stanowi praktyczne oddzielenie poszczególnych pomieszczeń, dzieląc całość przestrzeni na strefy z różnymi przeznaczeniami. Inwestor coraz częściej zwraca uwagę na design drzwi – mają pasować do wnętrza i nadawać mu charakteru. Drugorzędną kwestią staje się materiał, z którego wykonane są drzwi. Trend ten prowadzi do stosowania lżejszych i mniej trwałych surowców w produkcji, takich jak np. MDF, co ma wpływ na niższą cenę, ale znacząco utrudnia montaż i sprzyja błędom, mającym poważne konsekwencje dla całości prac wykończeniowych – tłumaczą eksperci Seleny.
Low-Ex Green piana pistoletowa niskoprężna to produkt oparty o bioselenos, to jest zgłoszone do ochrony patentowej poliole. To półsyntetyczne związki organiczne, pochodne sacharydów, identyfikowane jako alkohole wielowodorotlenowe jednak z większą zawartością grup hydroksylowych. Autorskie bioselenos wyprodukowane są z surowców, pochodzących ze źródeł w 100% odnawialnych. Zawartość w jednej puszce produktu 15% tych substancji wpływa nie tylko na naturalnie biały jego kolor (bez żadnego barwienia), ale także zmniejsza ślad węglowy podczas wytwarzania i aplikacji.
Piana Low-Ex Green wyróżnia się również wysoką wydajnością (do 50 litrów z puszki) oraz izolacyjnością akustyczną, a przede wszystkim bardzo niską postekspansją. Istotne ograniczenie przyrostu wtórnego zabezpiecza ościeżnice drzwi przed deformacją czyli zmorą monterów: wypaczeniami i wybrzuszeniami. To kluczowy aspekt, zwłaszcza w momencie, kiedy mamy słabszą jakość materiałów, z których wykonane są futryny.
Piana o zbyt wysokiej postekspansji lub zaaplikowana w zbyt dużej ilości, pracuje po ukończeniu prac, czyli zwiększa swoją objętość w szczelinie i gdy dzieje się to zbyt intensywnie, np. na poziomie 100%-150%, wtedy ościeża ulegają odkształceniu. Koślawią się i wypaczają, co nie tylko często uniemożliwia montaż skrzydła, ale powoduje fatalne wrażenie wizualne i trudności w użytkowaniu. Konsekwencje takiego procesu mogą prowadzić do nieodebrania prac bądź, w późniejszym okresie reklamacji inwestora.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...