2023-10-02 / Autor: Bartłomiej Biczysko, Industry Manager – Life Science, Endress+Hauser Polska sp. z o.o. / Artykuł sponsorowany
Branża Life Science jest dynamicznie rozwijającym się sektorem, który skupia się na poprawie zdrowia ludzi oraz poprawieniu jakości ich życia. Jest to możliwe poprzez opracowywanie i dostarczanie innowacyjnych produktów i usług. Proces zwiększania skali produkcji w tej branży (scale up) jest kluczowy, ponieważ pozwala sprostać rosnącemu popytowi, zmniejszyć koszty i poprawić konkurencyjność rynkową. Jakie są kluczowe czynniki i strategie dotyczące up scale’ingu w branży Life Science?
Dlaczego warto wdrożyć scale up w Life Science?
W ramach procesów modernizacyjnych i w strefie R&D przedsiębiorstwa muszą pozostawać konkurencyjne i zaspokoić rosnący popyt na swoje produkty i usługi. Wszelkie zmiany najczęściej obejmują zwiększenie mocy produkcyjnych (np. uruchomienie nowych linii wytwórczych), opracowanie innowacyjnych formuł leczniczych (produktów) lub usług albo zwiększenie wydajności obecnych procesów. Wszystko razem może również pomóc firmom w zmniejszeniu kosztów operacyjnych i poprawieniu rentowności, co pozwoli w kolejnym kroku na większe inwestycje w badania i rozwój (na poczet rozwoju i dywersyfikacji portfolio), marketing i inne kluczowe obszary. Krótko mówiąc – wdrażanie procesów modyfikujących obecne reżimy wytwarzania i projektowania nowych formuł leczniczych czy wyrobów kosmetycznych jest niezbędne dla zachowania zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstwa.
Co wpływa na up scale’ing w branży Life Science?
Procesy scale up w branży Life Science wiążą się z czynnikami, które należy dokładnie ocenić i którymi należy zarządzać. Należą do nich:
Od czego zacząć?
Zwiększanie skali wytwarzania w branży life science wymaga starannego i kompleksowego planowania, realizacji i zarządzania. Najważniejsze to opracowanie planu, czyli ustalenie jasnych celów i harmonogramów dla projektu skalowania, a także opracowanie szczegółowych wytycznych, które przedstawiają niezbędne kroki i wymagane zasoby. Następnie należy skupić się na optymalizacji procesów. Po dokonaniu analizy obecnych procesów należy zidentyfikować obszary, w których można poprawić efektywność, zmniejszyć zmienność i jednocześnie zwiększyć wydajność. Innymi słowy jest to wdrożenie usprawnień w celu optymalizacji procesu produkcyjnego.
Istotne dla rozwoju przedsiębiorstwa są inwestycje w technologię i infrastrukturę, które pomagają wspierać procesy zwiększania skali produkcji. W ramach tego elementu strategii mowa jest o nowych urządzeniach produkcyjnych, oprogramowaniu lub narzędziach do automatyzacji. Pomogą one w monitorowaniu wydajności procesu i utylizacja zebranych danych, zapewniają potwierdzenie powodzenia wprowadzonych zmian oraz ich trwałość.
Od wielu lat Endress+Hauser wspiera branżę dostarczając rozwiązania pomiarowe na miarę potrzeb rozwoju produkcji i najlepszej kontroli jakości. Nasze doświadczenie oraz stosowane w urządzeniach techniki pomiarowe, pozwalają na pełną weryfikację procesów od skali laboratoryjnej aż do pełnej produkcji komercyjnej. Dzięki unifikacji sprzętu, interfejsu HMI Użytkownicy doceniają tak potrzebną spójność uzyskanych danych pomiarowych.
Upewnij się, że Twoje wysiłki związane ze skalowaniem są zgodne z odpowiednimi przepisami i wytycznymi oraz przeprowadź dokładne badania walidacyjne. Dzięki temu potwierdzisz, że Twoje produkty spełniają niezbędne standardy bezpieczeństwa i skuteczności.
Zbudowanie kompetentnego zespołu specjalistów którzy będą w stanie skutecznie zarządzać projektem zwiększania skali produkcji, jest w stanie zagwarantować sukces w tym obszarze. Z tego powodu eksperci w dziedzinie produkcji, kontroli jakości, spraw regulacyjnych i innych ważnych obszarów to nieodłączni członkowie kadry.
Podsumowanie
Skalowanie produkcji to złożony proces, który wymaga starannego planowania, realizacji i zarządzania. Jednak przy zastosowaniu odpowiednich strategii, firmy z branży farmaceutycznej mogą z powodzeniem zwiększać skalę produkcji, aby zaspokoić rosnący popyt przy zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa i jakości.
Warto mieć na uwadze, że wraz z wyborem kompetentnych Partnerów, jak Endress+Hauser, optymalizacja już w fazie planowania/inżynieringu lub modyfikacji procesów daje wymierne korzyści. Pozyskanie rzetelnych danych pomiarowych i umiejętne zarządzanie zasobami na instalacjach pozwalają skutecznie przeprowadzić scale up.
Poprzez dokładne rozważenie kluczowych czynników i wdrożenie skutecznych strategii, firmy farmaceutyczne mogą osiągnąć swoje długoterminowe cele produkcyjne i poprawić swoją ogólną konkurencyjność na rynku.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...
Ciekawe targi PCI Days
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego,...
Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness 2024 potwierdziły wiodącą pozycję na rynku
Tegoroczne targi CosmeticBusiness dla przemysłu kosmetycznego zgromadziły w Monachium 418 właścicieli...