2021-02-04
Tak, jak w większości gałęzi polskiego przemysłu, pandemia koronawirusa przyniosła dotkliwy spadek popytu i aktywności gospodarczej, tak w specjalistycznym segmencie środków czyszczenia przemysłowego i instytucjonalnego przyniosła ona wyraźne ożywienie.
W kryzysowych miesiącach gwałtownie rosło zwłaszcza zapotrzebowanie na środki dezynfekujące i sanitarne – zarówno ze strony sektora opieki zdrowotnej, przedsiębiorstw, jak i instytucji administracji publicznej. Funkcjonowanie w warunkach zaostrzonego reżimu sanitarnego wymusza zwiększone stosowanie środków poprawiających bezpieczeństwo i higienę miejsc pracy oraz gromadzenia się dużej liczby osób.
Branża dobra na czas pandemii
Produkcja instytucjonalnych i przemysłowych środków czystości to jeden z tych rodzajów działalności, który w warunkach szalejącego kryzysu COVID-19 nie tyle charakteryzował się nadzwyczaj dużą odpornością, co wręcz zaliczał się do wąskiego grona zwycięzców obecnych zawirowań gospodarczych. Rozwijająca się na całym świecie epidemia koronawirusa zmusiła przedsiębiorstwa oraz instytucje państwowe do intensyfikacji działań mających na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa miejsc pracy oraz gromadzenia się dużej liczby ludności. Te od kilku miesięcy funkcjonują w zaostrzonym rygorze sanitarnym, który zapewniany jest m.in. przez dostarczanie ubrań i maseczek ochronnych, a także zwiększone zużycie wielu środków dezynfekujących oraz czyszczących. Bez ich stosowania podmioty te narażałyby się na ryzyko surowych kar administracyjnych oraz jeszcze większych problemów operacyjnych (wynikających z przestojów spowodowanych kolejnymi ogniskami chorobowymi). Zapotrzebowanie na tego typu produkty wzrosło do tego stopnia, że na omawianym rynku zaczęły funkcjonować firmy, które do tej pory kojarzone były z zupełnie inną działalnością.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...