2022-02-08
Grupa Selena powołała nowy departament ds. sustainability. Jego zadaniem będzie m.in. projektowanie rozwiązań dla budynków spełniających najsurowsze wymagania środowiskowe, takie jak certyfikacja LEED czy BREEAM. To kolejny krok globalnego producenta i dystrybutora chemii budowlanej w stronę zrównoważonego rozwoju.
Zadaniem nowego departamentu będzie dostarczanie produktów i rozwiązań dla budownictwa neutralnego klimatycznie, przy jednoczesnym stosowaniu najwyższych standardów zrównoważonego rozwoju korporacyjnego. Grupa Selena chce projektować rozwiązania nie tylko dla obiektów energooszczędnych czy zeroemisyjnych, ale też dla budynków o najwyższych i najsurowszych ocenach środowiskowych, jak LEED Platinum czy BREEAM Excellent.
Departamentem będzie kierowała Ewa Kosmala, od wielu lat związana z branżą zrównoważonego budownictwa. – Od początku działalności Grupy Selena, czyli od 1992 roku, koncentrujemy się na produktach i rozwiązaniach poprawiających efektywność energetyczną budynków. Z upływem czasu zmieniła się świadomość społeczna oraz sama nomenklatura tego zagadnienia. Niezmiennym pozostaje jednak fakt, że Selena dostarcza już od 30 lat rozwiązania nazywane dziś zrównoważonymi środowiskowo – podkreśla Ewa Kosmala, global sustainability director w Grupie Selena.
Departament ds. Sustainability w swoich celach na najbliższe lata zakłada m.in. zwiększenie sprzedaży rozwiązań systemowych posiadających Deklaracje Środowiskowe Produktu (Environmental Product Declaration). Selena ma także w planach rozwój systemów zarządzania środowiskowego w swoich fabrykach w oparciu o normy ISO 14001 oraz 45001.
– Praca nad strategią zrównoważonego rozwoju dla Grupy Selena jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Chcemy jeszcze głębiej włączyć kwestie związane ze zrównoważonym rozwojem w działania całej organizacji, dlatego w najbliższym czasie planujemy wdrożyć Globalny Program Strategii Zrównoważonego Rozwoju Grupy Selena. Będziemy także współpracowali z międzynarodowymi liderami rynku, m. in. Stowarzyszeniem Budownictwa Ekologicznego (Green Building Council), którego jesteśmy już członkiem na poziomie krajowym w Polsce i w Rumunii – dodaje Ewa Kosmala.
Ewa Kosmala od wielu lat działa w branży zrównoważonego budownictwa. Jest asesorem wielokryterialnych systemów oceny środowiskowej budynków, m. in. BREEAM, LEED GA i HQE. Przez dwie kadencje pełniła funkcję członka zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). Brała udział w pracach nad zielonymi zamówieniami publicznymi (green public procurement) dla branży izolacji cieplnych w Instytucie Techniki Budowlanej, a także w europejskim projekcie Open House, przygotowującym otwarty system oceny środowiskowej dla budynków. Jest współautorką książki „Zrównoważone budynki biurowe”, wydanej przez PWN i PLGBC.
Powołanie departamentu ds. sustainability stanowi kolejny krok w długofalowej strategii Grupy Selena. Firma od początku działalności wprowadza na rynek produkty i rozwiązania systemowe, które zwiększają efektywność energetyczną budynków i poprawiają komfort ich użytkowania. W ostatnich latach opracowała m. in. powłokę hydroizolacyjną COOL-R®, obniżającą koszty klimatyzacji obiektów nawet o 25%, oraz system izolacji i uszczelniania okien Tytan WINS, który spełnia najbardziej rygorystyczne wymogi budynku zeroenergetycznego. Na początku 2022 roku Grupa uruchomiła także działalność nowej spółki – Seleny ESG, której oferta obejmuje usługę kompletnych dachów energetycznych z fotowoltaiką, hydroizolacją i asekuracją dla przemysłu i logistyki.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...
Ciekawe targi PCI Days
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego,...
Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness 2024 potwierdziły wiodącą pozycję na rynku
Tegoroczne targi CosmeticBusiness dla przemysłu kosmetycznego zgromadziły w Monachium 418 właścicieli...