Data publikacji: 2018-01-30
Trwa budowa nowoczesnego kompleksu Agro spółki Synthos. W ten sposób firma chce wzmocnić jeden z obszarów własnej działalności.
W pierwszym półroczu 2017 r. (dane za cały rok będą znane za kilka tygodni) Segment Agro Synthosu wypracował sprzedaż w kwocie 55 mln zł, ale było to tylko 1,4% całkowitych przychodów przedsiębiorstwa z Oświęcimia. Przyznało ono, że zakładane plany sprzedaży nie zostały wykonane. Segment Agro obejmuje produkcję i sprzedaż środków ochrony roślin i biocydów. ŚOR stanowią 90% przychodów Synthos Agro, a w ofercie segmentu jest kilkanaście produktów, z czego najszerszą grupę stanowią środki grzybobójcze do roślin sadowniczych. W tej grupie produktów Synthos Agro posiada ok. 16% udział w rynku. Segment Agro jest najmłodszą jednostką w strukturach firmy, bo oficjalnie wyodrębnioną dopiero w maju 2015 r. Stąd konieczność jego ciągłego rozwoju.
Synthos jest na etapie budowy nowoczesnego zakładu, w którym znajdzie się wszystko, co jest potrzebne do produkcji środków ochrony roślin: od kompleksu badawczo – rozwojowego, poprzez siedem linii produkcyjnych, aż po zautomatyzowany system konfekcjonowania, magazyny wysokiego składowania dla surowców oraz własne laboratorium kontroli jakości.
- Budowa Kompleksu ŚOR jest obecnie bardzo zaawansowana i realizowana z przyspieszeniem w stosunku do terminu umownego. Umowny termin zakończenia budowy to marzec 2018 r. wraz z odbiorami do kwietnia 2018 r. Budowę rozpoczęliśmy w kwietniu 2017 r. Pierwsze konstrukcje nad powierzchnią ziemi pojawiły się w czerwcu ubiegłego roku. Już w trakcie budowy głównych budynków produkcyjnych rozpoczęliśmy w nich montaże instalacji produkcyjnych. Obecnie trwają prace wykończeniowe wszystkich budynków i obiektów produkcyjnych oraz infrastruktury. Kończymy montaż pięciu najbardziej oczekiwanych przez Synthos Agro instalacji formulacyjnych. Dwie pozostałe linie produkcyjne planujemy wybudować do końca marca 2018 r., jako drugi etap realizacji inwestycji. Od 4 grudnia 2017 r. rozpoczęła się zabudowa regałów wysokiego składowania w magazynie surowców i pierwszych samojezdnych regałów wysokiego składowania w magazynie wyrobów gotowych oraz siedmiu linii konfekcyjnych. Odbiory tych pięciu instalacji formulacyjnych rozpoczęły się jeszcze w grudniu 2017 r. – informuje Jerzy Iwasieczko, dyrektor projektów ds. Agro w firmie Synthos.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Kongres "Polska Chemia" w formule online
W 2020 r. Kongres "Polska Chemia" odbył się formule online. Polska Izba Przemysłu Chemicznego, kierując się...
Targi Packaging Innovations przyniosły szansę branży opakowaniowej, by się spotkać
W 2020 r. branża opakowaniowa miała niewiele okazji do targowych spotkań.
Targi Plastpol 2020 w cieniu pandemii
W Kielcach pomimo pandemii koronawirusa odbyły się zaplanowane pierwotnie na maj targi Plastpol.
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można...