2023-12-07
Eksperci Schneider Electric przekonują, iż regularna konserwacja produktów przynosi milionowe oszczędności.
- Regularna konserwacja produktów oraz zasobów w zakładzie produkcyjnym jest kluczowa dla zapewnienia ich trwałości, sprawności i bezpieczeństwa użytkowania. Zaniedbania w tym zakresie mogą prowadzić do awarii, co z kolei przekłada się na kosztowne naprawy i przestoje produkcji. Aby uniknąć takich sytuacji, ważne jest, aby przeprowadzać regularne przeglądy i konserwację zgodnie z instrukcjami producenta. Poprawa niezawodności pozwala wyeliminować ryzyko przestojów i zwiększyć wydajność, co prowadzi do oszczędności. Właściwa pielęgnacja i stała konserwacja urządzeń to także klucz do wydłużenia żywotności sprzętu – tłumaczą przedstawiciele Schneider Electric.
Statystyczny producent musi obecnie zmagać się z ok. 800 godzinami przestojów rocznie. To ponad 15 godzin tygodniowo. Przestoje te nierzadko wiążą się z ogromnymi kosztami. Każda minuta przestoju linii produkcyjnej to dla producenta strata rzędu ok. 90 tys. złotych. Godzina to już niemal 5,5 miliona. Dlatego właśnie dla menedżera absolutnym priorytetem powinno być zapewnienie, że zasoby zakładu są zawsze dostępne, kiedy są potrzebne, a praca wykonywana na bieżąco. Ważne jest również bardziej efektywne wykorzystanie wydatków operacyjnych i budżetów na konserwację, bo to właśnie wydajna konserwacja oraz systemy o wysokiej dostępności zwiększają wartość, jaką firmy uzyskują zarówno z nakładów inwestycyjnych, jak i operacyjnych.
Przerwy w dostawie energii elektrycznej są poważnym problemem w życiu codziennym. Dla przedsiębiorstw oznaczają one wyłączenie komputerów, bezczynność maszyn i niemożność pracy zespołu. Nawet krótkie przerwy wymagają niekiedy wielkich nakładów czasu i środków na ponowne uruchomienie systemów. Na przykład w momencie wyładowania łukowego w rozdzielnicy lub centrum sterowania silnikami (MCC) spowodowanego huraganem lub innymi zdarzeniami atmosferycznymi, przerwa w dostawie energii może trwać nie tylko godziny, ale nawet długie dni. A przecież każda minuta przestoju to utrata przychodów i dodatkowe koszty, co dla firm może być różnicą stanowiącą o „być albo nie być”. Dlatego właśnie konserwacja infrastruktury elektrycznej powinna być powierzana wyspecjalizowanej kadrze, która ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Dzięki temu uda się uniknąć kosztownych problemów oraz zapewnić bezpieczne i prawidłowe funkcjonowanie systemów elektrycznych.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...