2022-07-15
Należy uznać wartość zapachów w nowych propozycjach Komisji Europejskiej dotyczących zrównoważonego rozwoju – apeluje Międzynarodowe Stowarzyszenie Zapachowe (The International Fragrance Association, IFRA), publikując zalecenia dotyczące polityki Zielonego Ładu i podkreślając wartość i rolę przemysłu perfumeryjnego we wspieraniu transformacji UE w odniesieniu do zrównoważonego rozwoju.
IFRA opublikowało raport, w którym wzywa się decydentów Unii Europejskiej do pełnego uwzględnienia ekonomicznej, społecznej i kulturowej wartości zapachów, w sytuacji gdy UE opracowuje szczegółowe nowe przepisy dotyczące chemikaliów i zrównoważonego rozwoju.
W raporcie IFRA, reprezentująca producentów zapachów na całym świecie, przedstawia szereg zaleceń politycznych skoncentrowanych na zaproponowanej przez UE strategii chemicznej na rzecz zrównoważonego rozwoju (CSS).
Zalecenia te obejmują:
Oprócz tych zaleceń politycznych oraz przeglądu roli branży i wartości, jaką wnosi ona do Europy, raport zwraca uwagę na szereg umożliwiających pomyślną ekologiczną transformację przemysłu perfumeryjnego w Europie.
Czynniki te obejmują ambitny program badań i inwestycje w innowacyjną, zrównoważoną chemię; większą spójność polityki i przewidywalność regulacyjną; odnowione skupienie się na wykorzystywaniu alternatyw dla testów na zwierzętach do oceny bezpieczeństwa; oraz pracę na rzecz promowania funkcjonujących globalnie rynków.
- Przemysł perfumeryjny od 250 lat jest symbolem dziedzictwa naturalnego i kulturowego Europy oraz podstawową częścią codziennych doświadczeń Europejczyków. Teraz musimy zdefiniować zasady, które zapewnią dynamiczną, innowacyjną, opartą na wiedzy przyszłość dla naszego przemysłu – coś, co przyniesie korzyści naszym dostawcom, naszym klientom, a co najważniejsze, dobrobytowi obywateli Europy. Jesteśmy w punkcie zwrotnym, a IFRA jest gotowa podzielić się wiedzą i doświadczeniami naszej branży, aby zapewnić zieloną transformację, która działa dla wszystkich – stwierdziła Martina Bianchini, prezes IFRA.
WięcejSklep
"CiB. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" nr 2/2022
25.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2022
35.00 zł
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Artykuł sponsorowany
2,460.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej - spotkanie dla ponad 170 osób
7 czerwca w Warszawie, w obecności ponad 170 gości, odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii...
Plastpol prawdziwie międzynarodowym wydarzeniem dla branży
Targi Plastpol są środkowoeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i...
VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej w formule wirtualnej zgromadziła ponad 70 osób
7 grudnia 2021 r. odbyła się VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej. Wydarzenie było transmitowane...
TransLogistica Poland: ważne spotkanie dla branży TSL
3-5 listopada 2021 r. odbyła się VIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w...