2022-07-28
Przemysł nawozowy musi mieć zapewnione trwałe dostawy gazu ziemnego, w przeciwnym bowiem razie skutki dla systemu żywnościowego będą fatalne. Branżowa organizacja Fertilizers Europe, skupiająca europejskich producentów nawozów, apeluje o priorytetowe traktowanie tego sektora w unijnej polityce związanej z gazem ziemnym.
Fertilizers Europe docenia wysiłki Komisji Europejskiej na rzecz zapewnienia skoordynowanych działań w celu przygotowania się na ewentualne dalsze zakłócenia w dostawach gazu. Bez stałych dostaw przystępnego cenowo gazu istnieje zagrożenie dla europejskiej produkcji nawozów, a co za tym idzie produkcji żywności w UE.
- Przywódcy UE i państw członkowskich muszą zapewnić przepływ gazu tam, gdzie jest najbardziej potrzebny, chroniąc użytkowników krajowych, a także traktując priorytetowo kluczowe sektory gospodarki. Utrzymanie dobrze funkcjonującego sektora nawozów w Europie jest niezbędne, aby uniknąć ryzyka niedoborów nawozów, które mogą mieć szkodliwy wpływ na suwerenność żywnościową naszego kontynentu – powiedział Jacob Hansen, dyrektor generalny Fertilizers Europe.
Obecnie europejscy producenci nawozów wykorzystują gaz jako surowiec i tym samym nie mają możliwości przejścia na inne paliwa. Podczas gdy przemysł wzmaga wysiłki, aby przejść na produkcję niskoemisyjną, pilną potrzebą sektora nawozowego jest zapewnienie niezakłóconych dostaw gazu ziemnego.
- Pomimo niestabilnych cen gazu i mniejszego zapotrzebowania rynku na nawozy, europejski przemysł nawozowy w ostatnich miesiącach robił wszystko, aby nadal wspierać rolników i zagwarantować długoterminowe bezpieczeństwo żywnościowe w Europie. W ostatnich tygodniach europejscy producenci nawozów zmagali się z historycznie wysokimi cenami gazu. Jeżeli dostępność gazu ziemnego ma się dalej pogarszać, Europa może doświadczyć niedoboru nawozów, co w nadchodzącym sezonie będzie miało wpływ na europejskie rolnictwo. Dlatego kluczowe jest, aby rządy UE i państw członkowskich uznały nasz sektor za sektor krytyczny społecznie – dodał Jacob Hansen.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...