2024-07-16
W spółce ANWIL trwają intensywne prace badawczo - rozwojowe. W 2023 r. firma realizował 20 w ramach Strategicznej Agendy Badawczej ORLEN2030.
Agenda badawcza ANWIL miała na celu ulepszenie oferty nawozowej (m.in. opracowanie nowych formuł nawozów saletrzanych z dodatkami), rozwój zaawansowanych tworzyw i chemikaliów (m.in. wykorzystanie nowych dodatków do PVC), poszukiwanie innowacyjnych technologii redukcji zanieczyszczeń (m.in. optymalizacja gospodarki ściekowej oraz utylizacja CO2), a także zagospodarowanie strumieni odpadowych (m.in. Poszukiwanie zastosowania dla szlamów posolankowych
ANWIL jest mocno zaangażowany w prace prowadzące do wdrożenia technologii green ammonia, technologii magazynowania energii w amoniaku oraz krótkotrwałego przechowywania wodoru. W tym celu kontynuuje działania w ramach projektu HySTrAm. Pozyskała w tym względzie pozytywną decyzję o dofinansowaniu w ramach programu Horyzont Europa.
Dla działań związanych z zaangażowaniem ANWIL w poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań oraz budowanie ekosystemu innowacji kontynuowano także współpracę ze start-upami i prowadzono monitoring innowacyjnych rozwiązań na rynku. Nawiązano współpracę z dwoma start-upami, oferującymi innowacyjne technologie w zakresie wykorzystania mikroorganizmów do budowy Gospodarki Obiegu Zamkniętego w zakresie utylizacji ścieków przemysłowych oraz niskoenergetycznych technologii obróbki biomasy w kierunku produkcji bionawozów.
Dodatkowo w ramach rozwoju narzędzi do pozyskiwania innowacji realizowano współpracę z ORLEN Skylight Accelerator. Przeprowadzono test akceleracyjny technologii monitorowania warunków transportu i magazynowania produktów nawozowych z użyciem sond pomiarowych. Wyłoniono trzy rozwiązania technologiczne w celu przeprowadzenia działań pilotażowych.
Pracownia Badań Własności Fizycznych Nawozów w 2023 roku zrealizowała łącznie 220 badań na potrzeby obszarów biznesowych ANWIL, przede wszystkim dla obszaru produkcji. Doposażono również laboratorium w analizator do pomiarów on-line kształtu i wielkości granul nawozów oraz mobilne urządzenie do testowego aplikowania dodatków płynnych do nawozów.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...