2023-11-17
Grupa Azoty Police przewiduje, iż popyt na biel tytanową w kolejnych miesiącach nie będzie wysoki. Jest to pochodna problemów światowej gospodarki oraz sezonowego zmniejszenia popytu w końcówce każdego roku.
Grupa Azoty Police oczekuje, iż ceny bieli tytanowej będą w najbliższej przyszłości nadal rosły, ponieważ ceny surowców używanych do jej produkcji także mają potencjał wzrostowy, a przedsiębiorstwa produkujące biel tytanową będą próbowały zapewnić sobie zyski. Z drugiej strony sytuacja finansowa największych chińskich firm deweloperskich z branży budowlanej jest wysoce niepewna, a obawy związane z ich niewypłacalnością pozostają w mocy. Skala zadłużenia branży, sięgająca łącznie kilkuset miliardów dolarów, może istotnie wpłynąć na gospodarkę Chin i globalnie, w przypadku ogłoszenia upadłości przez największe podmioty.
W ocenie Grupy Azoty popyt na rynku chińskim mógł wyczerpać swój potencjał wzrostowy. Przyszłość pozostaje zatem niepewna, choć wiele będzie zależeć od polityki rządów, w tym od wydatków na infrastrukturę, inicjatyw mających na celu redukcję emisji poprzez promowanie termomodernizacji domów oraz ulg podatkowych.
Bardzo ważnym czynnikiem mającym wpływ na rynek bieli tytanowej, szczególnie w Europie, będą koszty nośników energii podczas sezonu zimowego. Istotna z punktu widzenia popytu z branży budowlanej pozostanie również polityka monetarna banków centralnych w świetle spadającej, lecz pozostającej wciąż powyżej celów inflacji oraz obserwowanego spowolnienia gospodarczego.
W trzecim kwartale tego roku średnia cena bieli tytanowej notowana w Europie była o 7% niższa niż w analogicznym okresie 2022 roku. Ze względu na sytuację rynkową i silną konkurencję produktów z Azji, niższe były zrealizowane wolumeny i ceny sprzedaży. W Grupie Azoty Police około 57% przychodów ze sprzedaży bieli tytanowej zostało wygenerowanych ze sprzedaży na rynkach zagranicznych.
WięcejSklep
“Chemia i Biznes” nr 6/2023
20.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2023
20.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2023
25.00 zł
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Wpis zaawansowany w Katalogu Firm
861.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi Kompozyt – Expo atrakcyjne dla branży
W Krakowie odbyła się 12 edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i...
Nowości na Taropaku w Poznaniu
Ponad 10 tys. zwiedzających, 100 wystawców, liczne nowości i premiery – tak wyglądały Targi...
XII Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej dla ponad 190 osób
6 czerwca 2023 r. w Warszawie odbyła się 12 edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii...
Bogactwo nowości na in-cosmetics Global w Barcelonie
W Barcelonie odbyły się kosmetyczne targi in-cosmetics Global. To jedna z najważniejszych europejskich wystaw...