2022-01-26
Projekt „Polimery Police” będzie o 72,48 mln euro droższy niż zakładano i zostanie zakończony sześć miesięcy później niż planowano.
Zarząd i Rada Nadzorcza Grupy Azoty Polyolefins podjęły uchwały w sprawie warunkowego zawarcia aneksu do umowy z Generalnym Wykonawcą projektu „Polimery Police”, firmą Hyundai Engineering. Aneks przewiduje zwiększenie wynagrodzenie wykonawcy o kwotę 72,48 mln euro oraz wydłużenie harmonogramu realizacji projektu o sześć miesięcy i zmiany w obszarze technicznym. Wynegocjowane warunki zostały pozytywnie zaopiniowane przez podmioty i instytucje finansujące oraz ich doradców.
- Podjęte decyzje zbliżają nas do zakończenia trudnego procesu negocjacyjnego oraz formalnego potwierdzenia osiągniętego porozumienia. Zgłoszone przez generalnego wykonawcę propozycje zmian pokazały jak wymagający był 2021 rok. W tym kontekście cieszy osiągnięty w 2021 roku postęp rzeczowy, który wynosi 83% - mówi Andrzej Niewiński, prezes Zarządu Grupy Azoty Polyolefins.
Warunkowa zgoda na zawarcie aneksu stanowi konsekwencje zgłoszonych przez Generalnego Wykonawcę propozycji zmian o wydłużenie kontraktu EPC o 196 dni, dodatkowe wynagrodzenie w kwocie 150 mln euro oraz zmiany w obszarze technicznym projektu. Zgłoszone propozycje zmian spowodowane były przede wszystkim wpływem pandemii COVID-19 na realizację projektu Polimery Police.
Przedsięwzięcie inwestycyjne nazywane projektem „Polimery Police” obejmuje swoim zakresem instalację odwodornienia propanu PDH; instalację do produkcji polipropylenu PP; infrastrukturę logistyczną polipropylenu PP; terminal Przeładunkowo-Magazynowy (gazoport); instalacje Pomocnicze. Instalacja PDH służy do przeprowadzenia procesu katalitycznego odwodornienia propanu, w ramach którego ma być produkowany propylen z wydajnością na poziomie 429 tysięcy ton. Instalacja PP będzie produkować z wydajnością na poziomie 437 ton polipropylenu łącznie w trzech typach: homopolimery, kopolimery typu impact i kopolimery typu random.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...