2024-04-29
Grupa Azoty Polyolefins i instytucje finansowe przedłużyły warunki finansowania dla projektu Polimery Police na kolejne tygodnie.
Grupa Azoty poinformowała, iż w wyniku przeprowadzonych rozmów i uzgodnień z bankami, Grupa Azoty Polyolefins podpisała Umowę Zmieniającą do Umowy Stabilizacyjnej z 15 grudnia 2023 roku, dotyczącej finansowania projektu „Polimery Police”. Tym samym strony uzgodniły warunki na jakich instytucje finansowe będą udzielały finansowania Projektu w kolejnym okresie obowiązywania Umowy Stabilizacyjnej, tj. do 29 maja br. Umowa zmieniająca została podpisana z 15 instytucjami finansującymi.
W ramach zapisów umowy ustalono również, że wniesienie przez Sponsorów Pierwotnych, czyli Grupę Azoty S.A. oraz Grupę Azoty Zakłady Chemiczne Police pozostałej kwoty pożyczki wspierającej do spółki zależnej do wartości 105 mln euro nastąpi nie później niż do 29 maja 2024 roku.
- Przygotowujemy się do Testu Integralności i przejęcia instalacji od Generalnego Wykonawcy, który realizuje prace zgodnie ze zaktualizowanym harmonogramem. Projekt Polimery Police jest obecnie na etapie produkcji w ramach rozruchu, ruchów testowych i testów parametrów gwarantowanych zarówno na instalacjach PDH - odwodornienia propanu, jak i PP-polipropylenu. Sprzedaż produktów pod marką Gryfilen® odbywa się w kanałach bezpośrednim, dystrybucji oraz tradingu na rynku polskim i zagranicznym. Generalny Wykonawca w ramach umowy EPC w sposób kompleksowy odpowiada za realizację projektu. Zakończenie realizacji projektu wiąże się z osiągnięciem i utrzymaniem przez Generalnego Wykonawcę Parametrów Gwarantowanych, określonych m.in. w umowach licencyjnych dla Instalacji do produkcji propylenu oraz instalacji do produkcji polipropylenu. Osiągnięcie Parametrów Gwarantowanych jest ściśle powiązane z przeprowadzeniem Testu Integralności całej instalacji - mówi Wojciech Blew, p.o. prezesa zarządu Grupy Azoty Polyolefins.
Umowa Zmieniająca do Umowy Stabilizacyjnej została podpisana z następującymi instytucjami finansowymi: Alior Bank S.A., Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Ochrony Środowiska S.A., Bank Polska Kasa Opieki S.A., BNP Paribas Bank Polska S.A., Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Haitong Bank Polska S.A., ICBC Standard Bank PLC, Industrial and Commercial Bank of China (Europe) S.A. (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce, mBank S.A., Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A., Powszechny Zakład Ubezpieczeń S.A., Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie S.A., PZU Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych BIS 2 oraz Santander Bank Polska S.A.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...