2024-10-03
Grupa Azoty poinformowała, że jej flagowa inwestycja, to jest Polimery Police znajduje się obecnie na etapie intensywnych prac związanych z odbiorem instalacji od generalnego wykonawcy.
Spółka zatwierdziła już protokoły Warunkowego Odbioru Tymczasowego dla podprojektu Instalacji PP i podprojektu Terminala Magazynowo-Przeładunkowego. Procedura Warunkowego Odbioru Tymczasowego wprowadzona została w związku z dążeniem stron Umowy EPC do jak najszybszego przeprowadzenia działań związanych z przekazaniem przez generalnego wykonawcę projektu Polimery Police do komercyjnej eksploatacji.
Aktualnie trwają negocjacje aneksu do Umowy EPC, w którym strony tej umowy uzgodnią finalne zatwierdzenie Testu Integralności, zasady rozliczenia projektu Polimery Police oraz określą swoje prawa i obowiązki w związku z zakończeniem fazy konstrukcyjnej projektu.
Warto podkreślić, iż produkcja propylenu i polipropylenu oraz zwiększanie mocy produkcyjnych są realizowane zgodnie z harmonogramem projektu. W maju br. Grupa Azoty Polyolefins wyprodukowała 100 - tysięczną tonę polipropylenu. Obecnie spółka produkuje 700-800 ton polipropylenu dziennie. Procesy logistyczne są realizowane na bieżąco, trwa pakowanie i dystrybucja wyprodukowanego produktu pod marką Gryfilen®.
Generalny wykonawca w ramach umowy EPC w sposób kompleksowy odpowiada za realizację projektu Polimery Police. Zakończenie realizacji projektu wiąże się z osiągnięciem i utrzymaniem przez generalnego wykonawcę parametrów gwarantowanych określonych m.in. w umowach licencyjnych dla Instalacji do produkcji propylenu (PDH) oraz instalacji do produkcji polipropylenu (PP).
Jednocześnie też w wyniku przeprowadzonych rozmów i uzgodnień z bankami, Grupa Azoty Polyolefins podpisała umowę zmieniającą do umowy stabilizacyjnej z 15 grudnia 2023 roku, dotyczącej finansowania projektu Polimery Police. Tym samym, strony uzgodniły warunki na jakich instytucje finansowe będą udzielały finansowania Projektu w kolejnym okresie obowiązywania umowy stabilizacyjnej, tj. do 31 października br. Umowa zmieniająca została podpisana z 15 instytucjami finansującymi.
Uzgodniono również, że wniesienie przez Grupę Azoty S.A. oraz Grupę Azoty Police pozostałej kwoty pożyczki wspierającej do spółki zależnej do wartości 105 mln euro (górny limit) nastąpi nie później niż do 30 października 2024 roku.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...