2022-01-21
83% - tyle wynosi zaawansowanie projekty „Polimery Police”, realizowanego przez Grupę Azoty i polegającego na wybudowaniu instalacji do produkcji propylenu i polipropylenu.
- W 2021 roku osiągnęliśmy 83,23% postępu rzeczowego projektu. Zdecydowana większość urządzeń i aparatów znajduje się już na placu budowy. Tym samym niemalże zbliżamy się do zakończenia fazy dostaw. Rok 2021 był dla projektu pełen wyzwań, w który weszliśmy z postępem realizacji projektu na poziomie 38%, a zakończyliśmy go z przekraczając poziom 83%. Z kolei sam postęp prac budowlanych osiągnął już poziom 70%. To duży sukces, który nas cieszy – mówi Andrzej Niewiński, prezes Grupy Azoty Polyolefins.
Dla osiągnięcia tak istotnego postępu rzeczowego projektu kluczowa okazała się skuteczna realizacja procesu zamówień i dostaw urządzeń i aparatów (tzw. Long Lead Items). Do końca 2021 zostało dostarczone 95% kluczowego wyposażenia.
W konsekwencji na podprojekcie PDH zamontowano m.in. zbiorniki na propylen, kolumny destylacyjne, reaktory, kompresory, moduł ciągłej regeneracji katalizatora, sprężarkę gazu poreakcyjnego. Z kolej na podprojekcie PP zakończono montaż m.in. silosów blendingowych czy dwóch reaktorów polipropylenu, które będą służyły do produkcji homopolimerów i kopolimerów. Ponadto zakończono również montaż 60 silosów magazynowych na polipropylen.
Na podprojekcie terminal przeładunkowo-magazynowy zostały natomiast zadaszone wszystkie zbiorniki, tj. dwa zbiorniki na propan i jeden zbiornik na etylen. Obecnie finalizowane są prace związane z montażem wewnętrznych płaszczy zbiorników. Ponadto kontynuowana jest budowa przepompowni, transformatorowni oraz budynku głównego terminalu.
W zakresie prac hydrotechnicznych wykonano podejście do nabrzeża terminalu (pogłębienie odcinka Kanału Polickiego do głębokości 12,5 m), a także zakończono budowę nabrzeża dalbowego i platformy przeładunkowej.
WięcejSklep
"CiB. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" nr 1/2022
25.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 3/2022
35.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2022
35.00 zł
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Bilety - XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej
479.70 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej w formule wirtualnej zgromadziła ponad 70 osób
7 grudnia 2021 r. odbyła się VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej. Wydarzenie było transmitowane...
TransLogistica Poland: ważne spotkanie dla branży TSL
3-5 listopada 2021 r. odbyła się VIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w...
Co powinien wiedzieć kierownik laboratorium XXI wieku?
VII edycja konferencji „Kierownik Laboratorium XXI wieku”, organizowana przez CE2 Centrum...
Sporo nowości na targach Taropak
Tegoroczne Targi Taropak zgromadziły w Poznaniu blisko 200 wystawców z 13 krajów. Swoją ofertę...