2018-12-31
Szwajcarsko - niemiecka firma CHT Group, oferująca tekstylia, barwniki i pigmenty, a także silikony oraz farby i powłoki, podsumowała 2018 r. W ocenie władz firmy, rynkowa sytuacja w przemysłach, w których funkcjonuje jest w dalszym ciągu optymistyczna, choć pojawiły się trudności.
- 2017 r. zakończyliśmy po raz piąty z rzędu z rekordowym wynikiem przychodów uzyskanych ze sprzedaży. Przy sprzedaży na poziomie 456 mln euro ubiegły rok dał nam 9% wzrost sprzedaży względem roku wcześniejszego. W 2018 r. weszliśmy zatem z wysoką skalą porównawczą. Jednak w 2018 r. potrzeby rynku w zakresie jego globalnego otoczenia konkurencyjnego nie uległy zmniejszeniu. Grupa CHT dostosowała swoją politykę do coraz trudniejszego otoczenia rynkowego i bieżących wydarzeń gospodarczych w Wielkiej Brytanii, Chinach, Turcji i części Ameryki Środkowej. Za cały kończący się rok spodziewamy się kolejnego wzrostu sprzedaży, tym razem o ok. 13%. Zakładamy, że w porównaniu do roku poprzedniego wskaźnik EBIT okaże się lepszy, choć prawdopodobnie w nieco mniejszym stopniu niż to oczekiwano. Ze względu na wyraźnie zwiększone koszty surowców i niedobór niektórych surowców rozwój rynku nie stał się dla nas łatwiejszy – stwierdził Frank Naumann, dyrektor generalny Grupy CHT.
Władze firmy dość surowo oceniają natomiast postępy w realizacji strategii do roku 2020. W 2015 r. Grupa CHT wyznaczyła dość ambitne cele na przyszłość. Oprócz organicznego wzrostu sprzedaży do 500 mln euro do 2020 r., Grupa miała na celu rozwinięcie swoich kompetencji w zakresie nowych technologii i segmentów rynku. Ponadto CHT nie tylko chce być dostawcą numer jeden dla klientów, ale także być wiodącym punktem odniesienia dla zrównoważonych rozwiązań chemicznych, głównie w branży chemii włókienniczej, czego potwierdzeniem ma być rosnąca liczba certyfikowanych ekologicznie produktów i rozwiązań procesowych.
- Jako CHT zdecydowaliśmy, że nie będziemy już używać żadnych krytycznych surowców chemicznych, takich jak np. fluorowęglowodory i formaldehyd. To, co zaczęło się w ramach projektu w 2015 roku, stało się częścią normalnych procesów naszej firmy. Od początku 2015 r. CHT wyeliminowało większość krytycznie sklasyfikowanych surowców z procesów i produktów. Od końca 2017 r. fluorowęglowodory oparte na chemii C8 nie są już przez nas sprzedawane. Niemal każdego dnia wzrasta także oferta produktów bez formaldehydu. Ponadto ponad 3 tys. ton produktów silikonowych bez krytycznych produktów ubocznych zostało sprzedanych przez nas w samym tylko 2017 r. Wszystko to dzięki inwestycjom w nowoczesne instalacje do destylacji – dodał Frank Naumann, dyrektor generalny Grupy CHT.
Cały 2018 r. minął tez firmie na włączeniu w swoje struktury przejętego wcześniej amerykańskiego przedsiębiorstwa ICM Silicones z jednostkami produkcyjnymi w zakresie silikonu ulokowanymi w USA, Wielkiej Brytanii, Włoszech i Chinach.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 3/2025
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 2/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Konferencja Przemysłu Kosmetycznego – bardzo duży sukces inauguracyjnej odsłony
28 maja br. odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Kosmetycznego. Organizatorem...
Konferencja Przemysłu Detergentowego: trendy, legislacja, surowce – moc wiedzy w jednym miejscu
27 maja br. odbyła się 14. edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Detergentowego. Wydarzenie...
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...