2023-09-18
Wiodący innowator w dziedzinie chemikaliów specjalistycznych, firma Perstorp, wprowadziła na rynek nowe gatunki kwasów karboksylowych, które są dostępne w 100% odnawialnej, identyfikowalnej i zrównoważonej masowo postaci, a także cechują się niskim śladem węglowym.
Nowe produkty to kwas walerianowy Pro 100 i kwas 2-etyloheksanowy Pro 100. Stanowią one najnowszy krok w misji Perstorp, zmierzającej do osiągnięcia statusu Finite Material Neutral™, oznaczającej znaczącą zmianę zależności branży od pierwotnych surowców kopalnych, przy jednoczesnym umożliwienie przemysłom niższego szczebla redukcji emisji z zakresu 3.
Biorąc pod uwagę biogeniczną absorpcję CO2 pochłanianą przez użyte surowce odnawialne, produkty te wykazują ujemny ślad węglowy. Opracowane w oparciu o koncepcję identyfikowalnego bilansu masy, surowce Valeric Acid Pro 100 i 2-EHA Pro 100 zostały zaprojektowane tak, aby minimalizować ślad węglowy w całym łańcuchu wartości, wspierając zrównoważone pozyskiwanie surowców odnawialnych i pochodzących z recyklingu.
Valeric Acid Pro 100 i 2-EHA Pro 100 posiadają certyfikat zrównoważonego rozwoju ISCC PLUS (International Sustainability & Carbon Certification). Certyfikat potwierdza, że spełnione są rygorystyczne standardy zrównoważonego rozwoju, w tym te dotyczące produktów, metodologii bilansu masy i obliczeń śladu węglowego produktu (PCF). Obydwa produkty wykazują ujemną wartość PCF.
Wraz z ofertą prośrodowiskowych polioli firmy Perstorp (Neeture™, Evyron™ i Voxtar™) debiut Valeric Acid Pro 100 i 2-EHA Pro 100 oznacza inaugurację wszechstronnego portfolio elementów składowych estrów polioli (POE), a także pozycjonowania Perstorp jako dostawcy zrównoważonych rozwiązań dla przedsiębiorstw, które chcą zmniejszyć swoją zależność od pierwotnych surowców kopalnych i zminimalizować ślad węglowy swoich produktów.
- Wprowadzając Valeric Acid Pro 100 i 2-EHA Pro 100 do swojego portfolio Pro-Environment, Perstorp w dalszym ciągu demonstruje swoje zaangażowanie w zrównoważoną przyszłość. Te produkty proekologiczne dorównują wydajnością i jakością swoim odpowiednikom z paliw kopalnych, ale charakteryzują się doskonałym profilem środowiskowym. Stosując identyfikowalny bilans masy, Perstorp pomaga w przechodzeniu surowców przemysłu chemicznego na źródła odnawialne i pochodzące z recyklingu, ale bez konieczności długich okresów realizacji prac rozwojowych. Bilans masy, obejmujący identyfikowalność chemiczną i fizyczną, to kluczowa metodologia, która zapewnia identyfikowalność, wydajność, odpowiedzialność, zgodność i zrównoważony rozwój w różnych branżach i procesach. Dzięki temu nasi klienci mogą dokładnie śledzić materiały i podejmować świadome decyzje. Co więcej, pokazuje nasze zaangażowanie, długoterminowe i krótkoterminowe, w odpowiedzialne praktyki, ponieważ możemy zapewnić naszym partnerom w łańcuchu wartości, że stosujemy wiarygodne i przejrzyste przejście na surowce odnawialne - mówi Elisa Swanson-Parbäck, globalny dyrektor ds. marketingu ds. zrównoważonych środków smarnych w Perstorp.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...