2024-11-05
W spółce PCC Rokita realizowane były w ostatnim czasie prace badawcze nad rozszerzaniem oferty o specjalistyczne rozwiązania, które uzupełnią portfolio produktowe dla klientów z branży tworzyw sztucznych, płynów hydraulicznych, farb i przemysłu budowlanego.
Prace badawcze prowadzone w Brzegu Dolnym wiązały się m.in. z rozwojem istniejących produktów w nowych obszarach aplikacyjnych (np. plastyfikatorów uniepalniających w kompozytach i gumach) oraz optymalizacją niektórych technologii w skali technicznej.
Spółka poinformowała, że zamierza wdrożyć rezultaty badań w zakresie bezhalogenowych, oligomerycznych uniepalniaczy do systemów poliuretanowych. W ocenie naukowców PCC Rokita, na tle dotychczas proponowanych rozwiązań bezhalogenowych, opracowywane produkty odznaczają się jeszcze większą skutecznością w testach palności gotowych materiałów oraz mogą być alternatywą dla uniepalniaczy charakteryzujących się coraz gorszą klasyfikacją w ramach systemu oznakowywania i pakowania substancji oraz mieszanin chemicznych.
Opracowane nanocząstki czerwonego fosforu oprócz tego, że są badane jako specjalistyczne dodatki uniepalniające, zostały przetestowane również jako dodatki do materiału anodowego, zwiększającego pojemność ogniw litowo-jonowych.
Z kolei w segmencie rozwiązań do przemysłu elektronicznego, przygotowano super czysty tlenochlorek fosforu, który może być oferowany producentom półprzewodników i światłowodów.
W ramach współpracy między działami badań i rozwoju Grupy Kapitałowej PCC prowadzone są badania nad środkami antystatycznymi stosowanymi w tworzywach sztucznych oraz nad komplementarnym działaniem innych dodatków.
W firmie toczą się ponadto prace nad bezhalogenowymi dodatkami uniepalniającymi do zastosowań w wodnych farbach pęczniejących, tj. od opracowania technologii, po prace aplikacyjne i rozpoczęcie aktywnego promowania tego rozwiązana u klientów.
W dalszym ciągu prowadzone są prace laboratoryjne nad technologią otrzymywania eterów polikarboksylanowych, które są następną generacją dodatków naftalenopochodnych. Prowadzone są na coraz większą skalę testy aplikacyjne otrzymanych w skali laboratoryjnej produktów, które stanowią efektywniejsze domieszki do betonu. Przeprowadzono próby skalowania procesu w celu zweryfikowania postępów w pracach laboratoryjnych nad opracowaniem efektywnego produktu.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2025
20.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
Bilety - XIV Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Detergentowego
639.60 zł
Bilety - I Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Kosmetycznego
639.60 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...
Kosmetyczne targi w Bolonii przyciągnęły tysiące gości
Targi Cosmoprof w Bolonii to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży kosmetycznej na świecie, przyciągające...
World of Build Expo zgromadziły branżę budowlaną
Targi World of BUILD Expo zgromadziły w Nadarzynie czołowych ekspertów i innowatorów w branży...