2024-07-24
Grupa PCC Rokita informuje w swoim raporcie kwartalnym, że prowadzone przez nią inwestycje w segmencie Energetyka związane są z modernizacją techniczną instalacji i pozwalają na dalszą optymalizację prowadzenia procesu. Przyczyniają się także do spełniania rosnących wymogów środowiskowych. Ponadto w ramach nakładów inwestycyjnych tego segmentu uwzględniane są również zakupy uprawnień do emisji CO2.
W ocenie firmy, z uwagi na zmiany w polityce klimatycznej Unii Europejskiej w zakresie zwiększonego celu redukcji emisji CO2 do 2030 roku (pakiet „Fit for 55”) oraz wobec nieprzewidywalnych cen na rynku uprawnień do emisji CO2, nie można wykluczyć w przyszłości inwestycji w zakresie zmian w jednostkach produkujących energię cieplną (para technologiczna, woda grzewcza) oraz energię elektryczną, w tym w elektrociepłownię na potrzeby własne i odbiorców zewnętrznych.
PCC Rokita dąży do minimalizacji swojego oddziaływania na klimat poprzez znaczącą redukcję emisji ekwiwalentu dwutlenku węgla pochodzącego ze zużywanej energii elektrycznej. Może to zostać osiągnięte dzięki obniżaniu energochłonności procesów technologicznych, a także zmianie struktury zużywanej energii elektrycznej i stopniowemu odchodzeniu od paliw kopalnych na rzecz energii odnawialnej zarówno w zakresie energii produkowanej samodzielnie, jak i nabywanej ze źródeł zewnętrznych.
Na początku tego roku w PCC Rokita w Brzegu Dolnym optymalizowano pracę nowej, niskoparametrowej kotłowni gazowej zasilanej tylko gazem ziemnym, o wydajności pary 50 ton na godzinę netto, składającej się m.in. z dwóch bliźniaczych kotłów typu płomienicowo - płomieniówkowego. Usuwano także usterki wynikłe w czasie prac rozruchowych kotłowni.
Nakłady poniesione na inwestycje w segmencie Energetyka w ciągu pierwszego kwartału 2024 roku wyniosły 9,8 mln zł, w tym zakup uprawnień do emisji CO2 wyniósł 8,6 mln zł.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2025
20.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 1/2025
30.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
Bilety - XIV Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Detergentowego
639.60 zł
Bilety - I Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Kosmetycznego
639.60 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi in-cosmetics Global areną kosmetycznych nowości
Targi in-cosmetics Global 2025, które odbyły się w dniach 8–10 kwietnia w Amsterdamie,...
Targi Labs Expo spełniły oczekiwania
W dniach 19-20 marca 2025 odbyła się 3. edycja Targów Wyposażenia i Technologii Laboratoryjnych LABS...
Kosmetyczne targi w Bolonii przyciągnęły tysiące gości
Targi Cosmoprof w Bolonii to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży kosmetycznej na świecie, przyciągające...
World of Build Expo zgromadziły branżę budowlaną
Targi World of BUILD Expo zgromadziły w Nadarzynie czołowych ekspertów i innowatorów w branży...