2022-05-12
PCC Rokita przekonuje, iż dąży do minimalizacji swojego oddziaływania na klimat poprzez znaczącą redukcję emisji ekwiwalentu dwutlenku węgla pochodzącego ze zużywanej energii elektrycznej. Zostanie to osiągnięte głównie dzięki zmianie struktury zużywanej energii elektrycznej i stopniowemu odchodzeniu od paliw kopalnych na rzecz energii odnawialnej, zarówno w zakresie energii produkowanej samodzielnie, jak i nabywanej ze źródeł zewnętrznych.
Przedstawione przez PCC Rokita cele strategii dekarbonizacji do końca 2025 roku zakładają, że 20% lub więcej energii elektrycznej zużywanej w firmie będzie pochodzić z odnawialnych źródeł energii lub będzie mieć pokrycie gwarancjami pochodzenia z OZE. Jednocześnie do końca 2030 roku nastąpi co najmniej 50% redukcji współczynnika emisyjności energii elektrycznej zużywanej w PCC Rokita w stosunku do wartości współczynnika z 2020 roku. Ponadto do końca 2030 roku dojdzie do zakończenia używania węgla w celach energetycznych w PCC Rokita. Co więcej do końca 2040 roku nastąpi obniżenie współczynnika emisyjności energii elektrycznej zużywanej w PCC Rokita do poziomu poniżej 270 g ekwiwalentu dwutlenku węgla/kWh (zgodnie z taksonomią UE dla produkcji chloru).
PCC Rokita przekonuje też, że do końca 2050 roku utrzymane zostanie zużycie energii elektrycznej do celów elektrolizy i obróbki chloru poniżej 2,45 MWh na tonę chloru, a do końca 2050 roku PCC Rokita będzie dążyć do osiągnięcia neutralności klimatycznej netto.
Plan PCC Rokita szacuje, że zakładane cele strategiczne zostaną zrealizowane dzięki wdrożeniu szeregu komplementarnych inicjatyw w zakresie produkowanej i nabywanej energii elektrycznej, z których najważniejsze to zakup gwarancji pochodzenia energii z OZE, podpisanie umów cPPA z OZE, inicjatywy zwiększenia efektywności energetycznej.
Firma zastrzega jednak, że realizacja tych wszystkich założeń zależy od tempa transformacji energetycznej Polski. Założenia strategii przyjmują, że transformacja będzie przebiegać w tempie przyjętym w „Polityce Energetycznej Polski do 2040 roku”, uwarunkowań prawnych, politycznych i ekonomicznych, w szczególności dostępności i cen gazu ziemnego, cen energii elektrycznej pochodzącej z różnych źródeł oraz cen uprawnień do emisji CO2.
WięcejSklep
"CiB. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" nr 1/2022
25.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 3/2022
35.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 2/2022
35.00 zł
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Bilety - XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej
479.70 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej w formule wirtualnej zgromadziła ponad 70 osób
7 grudnia 2021 r. odbyła się VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej. Wydarzenie było transmitowane...
TransLogistica Poland: ważne spotkanie dla branży TSL
3-5 listopada 2021 r. odbyła się VIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w...
Co powinien wiedzieć kierownik laboratorium XXI wieku?
VII edycja konferencji „Kierownik Laboratorium XXI wieku”, organizowana przez CE2 Centrum...
Sporo nowości na targach Taropak
Tegoroczne Targi Taropak zgromadziły w Poznaniu blisko 200 wystawców z 13 krajów. Swoją ofertę...