2019-11-12
Organizatorzy targów K 2019 podsumowali tegoroczną imprezę. Podkreślili, że gospodarka o obiegu zamkniętym to aktualnie dominujący temat w przemyśle tworzyw sztucznych, co było widać właśnie podczas imprezy odbywającej się w Düsseldorfie w dniach 16-23 października 2019 r.
Targi K, najważniejsza wystawa dla branży tworzyw sztucznych i kauczuku na świecie, zgromadziły w tym roku 3333 wystawców z 63 krajów. Wśród zwiedzających znalazło się 225 tys. osób ze 165 krajów.
- Przemysł udowodnił, że tworzywa sztuczne to nie tylko wartościowy materiał o wspaniałych właściwościach, lecz także przejmuje on odpowiedzialność za cały łańcuch wartości. Hasła przewodnie targów K 2019, to jest „Zastanowić się. Zmienić sposób myślenia. Myśleć w sposób niekonwencjonalny. Przemyśleć na nowo“ były widoczne na stoiskach wystawców. Jak nigdy wcześniej branża jednomyślnie podjęła kwestie ochrony środowiska, dbania o zasoby i zmniejszenia ilości odpadów, pracując nad właściwymi rozwiązaniami tych problemów. Okazało się, że globalne zapotrzebowanie na innowacyjne maszyny i surowce jest wciąż bardzo wysokie i to mimo napięć w handlu światowym. Wśród wszystkich uczestników targów odnotowaliśmy wysoką gotowość do realizacji inwestycji. Podczas gdy dla odwiedzających z Niemiec kluczowym zagadnieniem był wzrost wydajności ekonomicznej, to dla innych gości z Europy oraz spoza Europy sprawą priorytetową było poszerzenie palety produktów - stwierdził odpowiedzialny za organizację imprezy Ulrich Reifenhäuser.
Po stronie odwiedzających najsilniej reprezentowanym państwem po Niemczech były Włochy, Holandia, Indie, Turcja, Chiny i Stany Zjednoczone. Ponadto odnotowano znaczny wzrost odwiedzających z Rosji, Japonii i Brazylii. Ponad 90% odwiedzających było zadowolonych z udziału w targach.
Bogaty program ramowy targów K 2019 oferował też różnorodne wykłady i dyskusje na temat energii odnawialnej, efektywności materiałowej czy produkcji bezodpadowej. Nie omijano kontrowersyjnych tematów dotyczących odpadów z tworzyw sztucznych w morzach, mentalności ciągłego wyrzucania opakowań z tworzyw i wykorzystywania ograniczonych zasobów w celach produkcyjnych.
Kolejne targi K odbędą się w 2022 r.
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Kongres "Polska Chemia" w formule online
W 2020 r. Kongres "Polska Chemia" odbył się formule online. Polska Izba Przemysłu Chemicznego, kierując się...
Targi Packaging Innovations przyniosły szansę branży opakowaniowej, by się spotkać
W 2020 r. branża opakowaniowa miała niewiele okazji do targowych spotkań.
Targi Plastpol 2020 w cieniu pandemii
W Kielcach pomimo pandemii koronawirusa odbyły się zaplanowane pierwotnie na maj targi Plastpol.
Budma barometrem polskiego budownictwa
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury Budma od wielu lat stanowią miejsce, w którym można...