2024-09-10
Trwają prace nad przygotowaniem niezbędnej infrastruktury, aby umożliwić konsumentom wygodny zwrot opakowań objętych kaucją, które już w przyszłym roku będą pojawiać się na sklepowych półkach.
Sieci handlowe intensywnie przygotowują się testując recyklomaty, szkoląc pracowników, a także dostosowując swoje procesy logistyczne. Przeprowadzane są integracje recyklomatów z rozwiązaniami IT sieci handlowych, aby zapewnić płynność operacji i odpowiednią obsługę klientów. Pomimo tych przygotowań, detaliści nadal wyrażają obawy i zadają pytania, dotyczące odpowiedniego dostosowania technologii.
- Właściciele sklepów, zarówno tych o powierzchni ponad 200 m2, które będą obowiązkowo zbierały opakowania kaucyjne, jak i tych mniejszych, planują odpowiednie zagospodarowanie miejsca na ich zbiórkę. Pojawiają się pytania – jaka powinna to być powierzchnia i jakiej wielkości urządzenia dobrać? Każdy sklep charakteryzuje się inną specyfiką, która jest uzależniona między innymi od wewnętrznych polityk sprzedażowych, wyglądu sklepu czy nawet lokalizacji. Wszystkie te czynniki składają się na liczbę wizyt klientów i sprzedawanych napojów, a tym samym potencjalną liczbę zwrotów opakowań, które już od przyszłego roku zostaną objęte kaucją - komentuje Konrad Robak, dyrektor zarządzający w TOMRA Collection Polska.
W jego ocenie, kluczowym elementem jest dopasowanie urządzenia do wielkości sklepu, z uwzględnieniem przewidywanej liczby odbieranych opakowań po napojach oraz rodzajów materiałów.
- Nasze rozwiązania obejmują szeroki wachlarz produktów – od najmniejszych recyklomatów, takich jak M1 i podstawowa linia B5, przez średniej wielkości systemy TriSort T70 i T90, aż po modułowe rozwiązania, takie jak T9, wspierane niezawodnymi systemami zaplecza, takimi jak EasyPac czy MultiPac. Na szczycie oferty znajdują się najnowocześniejsze rozwiązania R1 i R2. Nasze portfolio jest niezwykle zróżnicowane, co pozwala dostosować je do każdej wielkości sklepu, spełniając indywidualne potrzeby klientów. Przykładowo, kompaktowe recyklomaty zajmujące niewiele ponad pół metra kwadratowego są w stanie pomieścić do 1100 sprasowanych plastikowych butelek, 300 butelek szklanych i nawet 3200 puszek przy jednej wymianie kosza. Dla sklepów o większych powierzchniach zaprojektowane są urządzenia modułowe o znacznie większej zasobności i możliwościach rozbudowy - dopowiada Konrad Robak z TOMRA Collection Polska.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...
Ciekawe targi PCI Days
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego,...
Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness 2024 potwierdziły wiodącą pozycję na rynku
Tegoroczne targi CosmeticBusiness dla przemysłu kosmetycznego zgromadziły w Monachium 418 właścicieli...