2021-09-13
Zamkniętokomórkowa elastomerowa pianka służy do produkcji nowoczesnych materiałów izolacyjnych. Tego typu innowacja technologiczna gwarantuje wyższą skuteczność izolacji, ale też skuteczniejszą ochroną instalacji i większą wygodą montażu. Produkt stanowi doskonałą ochronę przed stratami ciepła, dyfuzją pary wodnej, ogranicza ryzyko korozji instalacji, a dodatkowo dzięki swoim właściwościom, jest bezpieczny i wygodny w montażu oraz zapewnia bezpieczeństwo pożarowe.
Innowacje w segmencie materiałów budowlanych oraz coraz wyższe oczekiwania rynku sprawiają, że to, co jeszcze do niedawna było standardem, dziś nie spełnia już podstawowych wymagań. Od dobrej izolacji przewodów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i instalacji rurowych oczekuje się aktualnie nie tylko jak najniższych współczynników przewodności cieplnej i ochrony przed zawilgoceniem instalacji, ale ze względu na szybkie tempo prac i wysokie koszty robocizny niezwykle istotna staje się też wyższa wygoda, a tym samym skrócenie czasu montażu.
Chcąc sprostać temu wyzwaniu, eksperci z firmy Armacell stworzyli materiał izolacyjny z zamkniętokomórkowej, elastomerowej pianki na bazie syntetycznego kauczuku. Zamkniętokomórkowa struktura materiału zapewnia wysoką skuteczność ochrony przed stratami ciepła, jak również ochronę przed przenikaniem do wnętrza pary wodnej, która mogłaby przyczyniać się do korozji przewodów. Taka struktura to także znacząca redukcja przenoszenia hałasów. Badania wykazały, że współczynnik oporu przeciw dyfuzji pary wodnej μ dla izolacji kształtuje się na poziomie minimum 7000, a współczynnik przewodności cieplnej λ poniżej 0,036 W/mK (dla izolacji w przedziale 9 - 25 mm) oraz poniżej 0,038 W/mK (w przedziale 32 - 40 mm). Obydwa współczynniki pozwalają na znaczne ograniczenie grubości warstw izolacji w stosunku do tradycyjnych rozwiązań przy zachowaniu takiego samego stopnia ochrony i stosowanie tylko jednej warstwy izolacji, odpowiadającej zarówno za izolację termiczną jak i przeciwwilgociową. Mniejsza grubość to znacznie wygodniejszy montaż i więcej przestrzeni roboczej, oraz możliwość wydajnego zaizolowania przewodów także w sytuacji bardzo ograniczonej przestrzeni.
Produkt dostępny jest w dwóch wariantach: samej izolacji oraz izolacji, która od wewnętrznej strony posiada zabezpieczoną folią polietylenową warstwę samoprzylepnego kleju na bazie zmodyfikowanego akrylu na osnowie siatkowej. Warstwa ta umożliwia jeszcze wygodniejszy i szybszy montaż.
Poza skuteczną ochroną oraz wygodnym montażem przywołane rozwiązanie produktowe wpływa także na wyższy poziom bezpieczeństwa w przypadku pożaru. Podczas spalania nie wytwarza płonących kropli, które mogłyby być niebezpieczne dla ewakuowanych osób.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...