2023-10-31
CIECH Vitro od 30 lat produkuje lampiony, wytwarzając ich nawet kilkaset tysięcy na dobę. W zakładzie w Iłowej powstało już ponad 500 różnorodnych wzorów lampionów do zniczy.
CIECH Vitro, spółka z Grupy CIECH, jest polskim liderem w segmencie produkcji lampionów. Oznacza to, że niemal co drugi spośród szklanych zniczy, które tradycyjnie w okolicach 1 listopada zapłoną na tysiącach cmentarzy w Polsce, składa się ze szklanych lampionów pochodzących z zakładu produkcyjnego w lubuskiej fabryce Grupy CIECH.
Znicze są produktami popularnymi i kupowanymi głównie w Polsce i w niektórych krajach Europy Środkowej. CIECH Vitro koncentruje więc swoją działalność właśnie w tym regionie, ze szczególnym uwzględnieniem rynku krajowego. Chociaż dla klientów końcowych szczyt sprzedaży przypada na przełom października i listopada, to okresem najwyższej aktywności dla producentów lampionów jest drugi i trzeci kwartału roku. Produkt CIECH trafia wtedy do producentów wytwarzających kompletne znicze, które finalnie, najczęściej blisko Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, trafiają na nekropolie.
W 2023 roku największym zainteresowaniem cieszą się lampiony posiadające gładką ściankę, na którą można nakleić aplikację – symbol, kwiat lub napis. Niezmiennie dominują te o średniej wielkości i obłych kształtach. Spółka CIECH Vitro w swoim zakładzie produkcyjnym w Iłowej tworzy lampiony zgodnie z obowiązującymi trendami, indywidualnymi potrzebami oraz oczekiwaniami klientów, wśród których znajdują się m.in. dostawcy do największych sieci detalicznych w Polsce.
Wielkość krajowego rynku szklanych lampionów do zniczy szacowana jest obecnie na ok. 180 mln sztuk rocznie.
– Wybór naszych klientów niezmiennie determinuje cena, a ta jest wypadkową wielu składowych. Gaz pozostaje największym czynnikiem kosztotwórczym, ale w tym roku znaczenie miała również inflacja. Zauważyliśmy jednak, że po czasie pandemii oferenci na rynku zaczęli wracać do zainteresowania znanego z lat wcześniejszych– mówi Rafał Czubiński, prezes zarządu CIECH Vitro.
Dla klientów liczą się przede wszystkim walory estetyczne lampionu oraz właściwości fizyczne produktu – w tym stopień przezroczystości szkła, a także jego wytrzymałość na wysoką temperaturę i odporność na pękanie.
WięcejSklep
“Chemia i Biznes” nr 6/2023
20.00 zł
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2023
25.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2023
25.00 zł
Wpis zaawansowany w Katalogu Firm
861.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi Kompozyt – Expo atrakcyjne dla branży
W Krakowie odbyła się 12 edycja Międzynarodowych Targów Materiałów, Technologii i...
Nowości na Taropaku w Poznaniu
Ponad 10 tys. zwiedzających, 100 wystawców, liczne nowości i premiery – tak wyglądały Targi...
XII Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej dla ponad 190 osób
6 czerwca 2023 r. w Warszawie odbyła się 12 edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii...
Bogactwo nowości na in-cosmetics Global w Barcelonie
W Barcelonie odbyły się kosmetyczne targi in-cosmetics Global. To jedna z najważniejszych europejskich wystaw...