2024-10-04
Neste wzmacnia swoje możliwości recyklingu chemicznego, współpracując z Tepsa Netherlands w zakresie składowania i obsługi upłynnionych odpadów tworzyw sztucznych w Rotterdamie w Holandii.
Partnerstwo, skoncentrowane na wdrożeniu zaawansowanych zbiorników agregacyjnych, podkreśla zaangażowanie firmy w rozszerzanie możliwości przetwarzania upłynnionych odpadów tworzyw sztucznych i promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym. Po udanych cyklach przetwarzania na skalę przemysłową, Neste zmierza w kierunku wykorzystania większych ilości upłynnionych odpadów tworzyw jako surowca w swojej rafinerii w Porvoo w Finlandii i przekształcania ich w wysokiej jakości poddany recyklingowi surowiec do produkcji nowych tworzyw sztucznych i chemikaliów.
- Zbiorniki agregacyjne zostaną zlokalizowane w porcie w Rotterdamie w celu optymalizacji łańcuchów dostaw i usprawnienia logistyki. Ponieważ Neste zabezpiecza dostawy upłynnionych odpadów tworzyw sztucznych za pośrednictwem różnych dostawców w całej Europie, ten centralny i główny węzeł logistyczny oferuje bezproblemową łączność z rozległą infrastrukturą kontynentu. Najnowocześniejsze rozwiązanie zbiorników i otaczająca infrastruktura zapewnią bezpieczne i niezawodne przechowywanie upłynnionych odpadów plastikowych. Przygotowanie i instalacja zbiorników zostały skrupulatnie zaplanowane, co pokazuje zaangażowanie w bezpieczeństwo i doskonałość. Oczekuje się, że zbiorniki będą gotowe do użytku w drugiej połowie 2025 r., zgodnie z harmonogramem trwającej budowy obiektów do modernizacji zdolności przerobowych upłynnionych odpadów plastikowych w Porvoo. Nowe zbiorniki agregujące w Rotterdamie, umożliwiające wydajną logistykę, są kluczowe dla optymalizacji naszego łańcucha dostaw i osiągnięcia ambitnych celów przetwarzania upłynnionych odpadów tworzyw sztucznych. Ciągle rozszerzamy naszą sieć dostawców upłynnionych odpadów plastikowych, a nowe magazyny znacznie zwiększają naszą elastyczność odbioru. To otwiera drogę do bardziej zrównoważonej i cyrkularnej gospodarki tworzywami sztucznymi - mówi Andreas Teir, szef działu recyklingu chemicznego w Neste.
- Współpraca oznacza znaczący postęp w naszym długoterminowym zaangażowaniu w zrównoważony rozwój i transformację energetyczną. W drugiej połowie 2025 roku zaczniemy magazynować upłynnione odpady tworzyw sztucznych, dywersyfikując nasze portfolio produktów i wzmacniając naszą pozycję lidera w zakresie magazynowania bardziej zrównoważonych, niskoemisyjnych produktów - dodaje Bruno Hayem, dyrektor generalny Tepsa.
Neste rozwija chemiczny recykling i ma ambicję przetwarzania ponad miliona ton odpadów tworzyw sztucznych rocznie. Aby przetwarzać większe ilości upłynnionych odpadów, buduje zdolności modernizacyjne na 150 tys. ton upłynnionych odpadów tworzyw sztucznych rocznie. Wykorzystuje surowce, takie jak upłynnione odpady tworzyw sztucznych lub upłynnione zużyte opony gumowe i rafinuje je na wysokiej jakości surowiec do produkcji nowych tworzyw sztucznych.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 5/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...