2024-05-14
Koncern Evonik opowiada o swoim zaangażowaniu w rozwój nanotechnologii. Jest to jeden z głównych kierunków prac badawczo - rozwojowych prowadzonych w tej jednej z najwięszych chemicznych firm świata. Nanotechnologia ma coraz większe znaczenie gospodarcze, ponieważ wkracza do rosnącej liczby procesów produkcyjnych i produktów przemysłu chemicznego.
- Wykorzystanie możliwości, jakie daje nanotechnologia i odpowiedzialne korzystanie z tej technologii, pozwoli nam rozwijać nowy biznes, jednocześnie wspierając zrównoważony rozwój. Chociaż nanotechnologia pomaga nam opracowywać nowe produkty i wydajne rozwiązania dla klientów, to wnosi także istotny wkład w ochronę środowiska i klimatu, zdrowie i jakość produktów - przekonują przedstawiciele Evonika.
Aby wykorzystać potencjał nanotechnologii, Evonik korzysta z wszechstronnej wiedzy w zakresie technologii cząstek, a także dziesiątek lat swego doświadczenia w produkcji i obsłudze drobnoziarnistych materiałów, takich jak syntetyczny amorficzny dwutlenek krzemu, znany również jako krzemionka, tlenki glinu i dwutlenek tytanu. Wszystkie one występują w postaci stosunkowo dużych agregatów i aglomeratów o średnicy od 20 do 50 mikrometrów, powstających w procesie produkcyjnym w wyniku koalescencji nanocząstek mniejszych niż 100 nm. W przypadku krzemionek nie istnieją już niezależne nanocząstki, które w procesie grupowania połączyły się w agregaty lub aglomeraty; tlenki metali również tworzą tego rodzaju trwałe agregaty. Jednakże do wszystkich tych substancji często stosuje się ogólny termin „nanomateriały”. Do zastosowań specjalnych Evonik dostarcza również preparaty niskopyłowe (np. dyspersje), z których część zawiera nanoobiekty w postaci zagregowanych cząstek mniejszych niż 100 nm. Evonik bada także technologie wytwarzania warstw w zakresie nanometrów.
- Odpowiedzialność za środowisko i ochrona zdrowia naszych pracowników i klientów są integralnymi elementami kultury biznesowej Evonik. Produkujemy i wprowadzamy na rynek nanomateriały tylko wtedy, gdy możemy je wytwarzać i wykorzystywać w sposób bezpieczny i przyjazny dla środowiska, korzystając z naszej obecnej technologii. W ramach tych wysiłków przestrzegamy międzynarodowych zasad odpowiedzialnej opieki. Produkując nanomateriały zapewniamy najlepszą możliwą ochronę ludzi i środowiska, stosując zamknięte systemy produkcyjne oraz dodatkowe narzędzia techniczne, takie jak filtry, urządzenia próżniowe, a w razie potrzeby środki ochrony indywidualnej. Aby zapewnić skuteczność tych wysiłków w miejscu pracy, w regularnych odstępach czasu przeprowadzamy liczenie cząstek i zapewniamy rutynową opiekę medyczną ze strony lekarzy na miejscu. Stosując weryfikowalne systemy zarządzania, zapewniamy, że środki poprawy ochrony środowiska, a także niezbędnej ochrony zdrowia naszych pracowników są wdrożone i skuteczne. Przy sprawdzaniu bezpieczeństwa naszych produktów zachowujemy szczególną staranność i korzystamy z najnowszych ustaleń. W ramach tego procesu firma Evonik wykorzystuje swój system zarządzania substancjami chemicznymi do przeprowadzania analiz ryzyka w odniesieniu do wszystkich swoich produktów. Działania, które podejmujemy w celu ochrony pracowników, klientów i użytkowników mających kontakt z nanomateriałami, opierają się na wynikach naukowych badań zagrożeń i oceny ryzyka oraz badaniach epidemiologicznych i toksykologicznych. Ponadto ściśle współpracujemy z wiodącymi instytutami badawczymi, aby wspierać opracowywanie nowych metod eksperymentalnych, mających na celu badanie konkretnego wpływu nanomateriałów. Metody takie jak te pozwolą nam udoskonalić proces oceny ryzyka - tłumaczą przedstawiciele koncernu chemicznego.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu
W Warszawie odbyła się konferencja „Wpływ zmian legislacyjnych na strategię rozwoju produktu – o...
Ciekawe targi PCI Days
W dniach 19-20 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli przemysłu kosmetycznego,...
Międzynarodowe Targi Dostawców dla Przemysłu Kosmetycznego CosmeticBusiness 2024 potwierdziły wiodącą pozycję na rynku
Tegoroczne targi CosmeticBusiness dla przemysłu kosmetycznego zgromadziły w Monachium 418 właścicieli...
Sukces XIII Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej
11 czerwca 2024 r. odbyła się trzynasta edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej. Tym...