2022-03-31 / Autor: Marcin Okła, Eco Chemia
Z kolei przy myciu alpinistycznym, czyli w warunkach ekstremalnych, gdzie pracownicy zsuwają się na linach, aby umyć okna, czy nawet całe przeszklenia budynków, ważne jest, aby produkt działał szybko, w zimnej wodzie, nie pozostawiał smug oraz konserwował szybę przed jej ponownym zabrudzeniem, gdyż tego typu usługa jest stosunkowo wymagająca, a co za tym idzie – droga. Do tego typu działań są również przeznaczone produkty pod ściągaczkę, które w swoim składzie zawierają środki powierzchniowo czynne oraz glikol. Zawartość alkoholu nie jest wskazana, gdyż może on zbyt szybko odparowywać, co spowoduje, że okno nie zostanie w sposób właściwy umyte, a przez to pozostaną smugi.
Ogólne czyszczenie i konserwowanie szkła
W większości przypadków wystarczy płyn, ciepła woda i ściereczka z mikrofibry, dla ułatwienia ściągaczka z gumą lub elektryczna ściągaczka, która dodatkowo wciąga wodę. Przygotowana powierzchnia powinna być wolna od zabrudzeń stałych, takich jak piach, zaprawa cementowa, opiłki metalu i podobne. Jeśli takowe występują należy je zebrać w pierwszej kolejności. Następnym krokiem jest naniesienie preparatu na powierzchnię. Jeśli powierzchnia jest pionowa, świetnie sprawdza się płyn w formie piany, która to nie spływa tak szybko, jak woda. Przy bardzo brudnych szybach wskazane jest odczekać chwilę, aby płyn mógł zadziałać z brudem, rozpuścić go, lub chociaż zmiękczyć.
Przy myciu alpinistycznym stosuje się kilka technik, ale najczęściej stosowana to taka, kiedy nanosi się preparat na szybę, następnie przeciera mikrofibrą osadzoną na specjalnym uchwycie, aby usunąć zanieczyszczenia i osusza się za pomocą gumowej lub silikonowej ściągaczki.
"Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" to kwartalnik biznesowo-informacyjny z zakresu przemysłu kosmetycznego i środków czystości.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 4/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Legislacja, trendy i surowce: X edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej
3 grudnia 2024 r. odbyła się w Warszawie 10. edycja Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. W...
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...