2018-11-19
Koncern Lanxess podsumował swoje osiągnięcia w trzecim kwartale tego roku. W tym okresie sprzedaż spółki wzrosła o 4,4% względem trzeciego kwartału 2017 r. i sięgnęła 1,79 mld euro. Zysk EBITDA bez uwzględniania pozycji nadzwyczajnych wzrósł o 1,5%, tj. do poziomu 277 mln euro. Marża EBIDTA wyniosła 15,5%, a zysk netto 80 mln euro.
– Odrobiliśmy pracę domową i skutecznie umocniliśmy naszą pozycję. W związku z tym wierzymy, że pomimo niesprzyjających warunków wynikających z sytuacji gospodarczej i niepewności geopolitycznej uda nam się zrealizować prognozy – podkreślił Matthias Zachert, prezes zarządu koncernu LANXESS.
Wzrost sprzedaży w okresie lipiec – wrzesień br. to głównie zasługa wyższych cen sprzedaży. Z kolei na zysk EBITDA pozytywny wpływ miały zarówno wyższe ceny sprzedaży, jak i synergie wynikające z przejęcia spółki Chemtura oraz wkład amerykańskiej jednostki działającej w zakresie dodatków fosforowych, którą koncern nabył od Solvay wiosną tego roku.
Segment Specialty Additives osiąga najwyższe zyski
W trzecim kwartale 2018 r. sprzedaż w segmencie Advanced Intermediates wyniosła 534 mln euro, co oznacza wzrost o 11% względem analogicznego kwartału poprzedniego roku. Wysokie wyniki jednostki Advanced Industrial Intermediates zrekompensowały stale niski popyt ze strony przemysłu rolnego na produkty jednostki Saltigo.
W segmencie Specialty Additives sprzedaż wzrosła o 4,6%, tj. do poziomu 502 mln euro EUR. Zysk EBITDA wyniósł 93 mln euro, co oznacza 20,8% wzrost względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Oznacza to, że segment Specialty Additives po raz pierwszy w historii wniósł najwyższy wkład w zysk EBITDA koncernu jako całości. Główną przyczyną tego wzrostu zysków były synergie wynikające z przejęcia spółki Chemtura oraz wkład amerykańskiej jednostki działającej w zakresie dodatków fosforowych, którą koncern nabył od Solvay.
W segmencie Performance Chemicals sprzedaż spadła o 8,5%, tj. do poziomu 334 mln euro. Zyski zmniejszyły się ze względu na słabsze wyniki jednostki działającej w zakresie rudy chromu. Przyczyną tego były m.in. strajki, sprzedaż jednostki działającej w zakresie ditlenku chloru w ramach jednostki Material Protection Products oraz niższe wolumeny sprzedaży pigmentów na potrzeby budownictwa.
W segmencie Engineering Materials sprzedaż wzrosła o 12,6% i wyniosła 394 mln euro. Do tego wyniku przyczyniła się w szczególności jednostka High Performance Materials dzięki większym wolumenom sprzedaży i wyższym cenom.
WięcejSklep
"CiB. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej" nr 2/2022
25.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 4/2022
35.00 zł
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
Artykuł sponsorowany
2,460.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej - spotkanie dla ponad 170 osób
7 czerwca w Warszawie, w obecności ponad 170 gości, odbyła się XI Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii...
Plastpol prawdziwie międzynarodowym wydarzeniem dla branży
Targi Plastpol są środkowoeuropejskim liderem imprez branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i...
VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej w formule wirtualnej zgromadziła ponad 70 osób
7 grudnia 2021 r. odbyła się VIII Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej. Wydarzenie było transmitowane...
TransLogistica Poland: ważne spotkanie dla branży TSL
3-5 listopada 2021 r. odbyła się VIII edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki w...